Gdański Zarząd Dróg i Zieleni w 2022 roku [PODSUMOWANIE]

Przełom starego i nowego roku to zwykle czas, by zerknąć za siebie i spojrzeć z perspektywy na minione 365 dni. Nie inaczej jest w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni, gdzie wzorem poprzednich lat przygotowaliśmy dla Was podsumowanie 2022 roku. Przeczytajcie, z jakimi wyzwaniami mierzyliśmy się w ostatnich 12 miesiącach, jakie zrealizowaliśmy zadania i jak wyglądają ich efekty. A pracy było naprawdę dużo.
Podsumowujemy 2022 rok w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni
Podsumowujemy 2022 rok w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni
Karol Stańczak/GZDiZ

Zacznijmy od tego, że zarządzanie drogami i zielenią w Gdańsku, czyli tym, co znajduje się w nazwie naszej jednostki, jest pojęciem bardzo szerokim. Zwykle kojarzy się ono z utrzymaniem nawierzchni dróg czy pielęgnowaniem miejskiej zieleni. Owszem, tym też się zajmujemy, ale oprócz działań w tych dwóch obszarach jest jeszcze wiele innych dziedzin, którym poświęcamy uwagę. Wystarczy wymienić chociażby utrzymanie sygnalizacji świetlnej i oświetlenia ulicznego, obiektów inżynierskich czy zarządzanie obszarem płatnego parkowania. Do tego dołączyć należy tworzenie i wdrażanie projektów zmian w organizacji ruchu, opracowywanie koncepcji i projektów poprawiających funkcjonowanie przestrzeni publicznej, czy codzienne dbanie o czystość i porządek na ulicach, chodnikach i placach naszego miasta. To również szereg działań administracyjnych dotyczących zajęcia pasa drogowego, wydawania identyfikatorów i zezwoleń. W naszej codziennej pracy przygotowujemy również różnego rodzaju opinie i wydajemy uzgodnienia dla instytucji i podmiotów prywatnych.

Tradycyjnie nasze podsumowanie podzieliliśmy na główne obszary naszej działalności. Zapraszamy do lektury:


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP