Ulica Opacka wkrótce z nową nawierzchnią [AKTUALIZACJA - 10.06]

Na ul. Opackiej wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na odcinku od ul. Spacerowej do ul. Cystersów, a także przebiegający wzdłuż ulicy chodnik. Roboty drogowe potrwają od 25 maja do 30 czerwca. W ich czasie fragment ul. Opackiej będzie jednokierunkowy i wytyczone zostaną objazdy.
Ulica Opacka zyska nową nawierzchnię na odcinku od ul. Spacerowej do ul. Cystersów
Ulica Opacka zyska nową nawierzchnię na odcinku od ul. Spacerowej do ul. Cystersów
fot. Konrad Marciński/GZDiZ

AKTUALIZACJA - 10.06

Nowy harmonogram remontu na ul. Opackiej. SZCZEGÓŁY


AKTUALIZACJA - 27.05

W związku z remontem fragmentu ul. Opackiej wprowadzone zostaną zmiany, mające na celu zminimalizowanie utrudnień w ruchu. Będą one polegały na:

  • korekcie na skrzyżowaniu ul. Opata Jacka Rybińskiego i al. Grunwaldzkiej – korekta będzie polegała na zmianie geometrii, aby skręt w al. Grunwaldzką w kierunku Sopotu był możliwy z dwóch pasów ruchu (podwójny lewoskręt),
  • korekcie w programie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Pomorskiej.

W dalszym ciągu będziemy obserwować sytuację i analizować kolejne usprawnienia, które zminimalizują utrudnienia związane z pracami na ul. Opackiej. 


Prace przeprowadzone i sfinansowane zostaną na podstawie umowy na ochronę drogi zawartej z firmą Invest Komfort – inwestorem położonego przy ul. Opackiej osiedla mieszkaniowego. Polegać będą na wymianie nawierzchni jezdni ul. Opackiej na jej całej szerokości od skrzyżowania z ul. Spacerową do skrzyżowania z ul. Cystersów. Dodatkowo wyremontowany zostanie chodnik, na którym ułożone zostaną nowe płytki.

Wykonanie prac będzie wiązało się ze zmianą organizacji ruchu. Tymczasowa organizacja ruchu będzie wyglądać następująco:

  • Ul. Opacka na odcinku prowadzenia robót zostanie zawężona do jednego pasa ruchu i wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Spacerowej. W zależności od postępu prac kierowcom udostępniany będzie prawy bądź lewy pas ruchu. Ograniczona zostanie prędkość do 30 km/h. Dojazd do posesji przy ul. Opackiej zostanie zapewniony.
  • Dojazd do ul. Czyżewskiego od strony ul. Spacerowej poprowadzony będzie ul. Stary Rynek Oliwski, ul. Opata Jacka Rybińskiego oraz al. Grunwaldzką.
  • Dojazd do ul. Spacerowej od strony ul. Czyżewskiego możliwy będzie ul. Cystersów.

W trakcie robót związanych z remontem chodnika zostanie on całkowicie zamknięty. Piesi poruszać się będą po wygrodzonej części ulicy. W trakcie całego okresu remontu zapewnione będzie dojście do budynku Szkoły Podstawowej nr 23.

W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu na czas prac uruchomiony zostanie zmodyfikowany program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Spacerowej i Opackiej.

W związku z pracami zmieni się funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Na odcinku od ul. Cystersów do ul. Spacerowej, od środy 25.05.2022 r. do odwołania, obowiązywać będą tymczasowe zmiany trasy linii 117 i N1.

Autobusy linii 117 i N1 w kierunku Sopotu Przylesia/Osowej PKP (w wariantach przez Sopot), od przystanku „Oliwa Pętla Tramwajowa” 06 do przystanku „Sopot Kasztanowa” 01 pojadą objazdem: Obrońców Westerplatte, ul. Polanki, ul. Opata Rybińskiego, al. Grunwaldzka. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki „Obrońców Westerplatte” (n/ż) 05, „Opacka” (n/ż) 03 i „Górskiego” 01. Dla linii nocnej przystanki będą miały status warunkowy („na żądanie”). W kierunku przeciwnym trasa bez zmian.

Oprócz nawierzchni jezdni ułożony zostanie również nowy chodnik
Oprócz nawierzchni jezdni ułożony zostanie również nowy chodnik
fot. Konrad Marciński/GZDiZ
Odcinek ul. Opackiej, gdzie będzie remontowana nawierzchnia jezdni i chodnika
Odcinek ul. Opackiej, gdzie będzie remontowana nawierzchnia jezdni i chodnika
google maps

 


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP