Nowy harmonogram remontu na ul. Opackiej

9 czerwca na ul. Opackiej przywrócony został ruch dwukierunkowy. Utrudnienia związane z remontem powrócą 17 czerwca i będą tylko weekendowe. Wówczas prace zostaną przeprowadzone przy całkowitym zamknięciu odcinka od ul. Spacerowej do ul. Cystersów. W dni robocze droga będzie przejezdna w obydwu kierunkach.
Dalszy harmonogram robót został przygotowany tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu
Dalszy harmonogram robót został przygotowany tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu
fot. GZDiZ

Zakończono pierwszy etap remontu ul. Opackiej. Wymieniona została nawierzchnia przebiegającego wzdłuż ulicy chodnika. Dalszy harmonogram robót został przygotowany tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu:

  • Od 9 do 17 czerwca oraz od 20 do 24 czerwca na ul. Opackiej utrzymany będzie ruch dwukierunkowy. Mogą występować okresowe utrudnienia w związku z ruchem wahadłowym w tracie realizacji prac.

Utrudnienia tylko w weekendy

  • W piątek 17 czerwca od godz.18.00 do niedzieli 19 czerwca - ul. Opacka będzie zamknięta w obydwu kierunkach. W tym czasie przeprowadzona zostanie naprawa podbudowy i frezowanie nawierzchni jezdni. Wykonawca przewiduje, że prace te mogą zakończyć się w sobotę, 18 czerwca wieczorem. Wówczas ruch dwukierunkowy będzie obowiązywał już od niedzieli.
  • W piątek 24 czerwca od godz.18.00 do niedzieli 26 czerwca - ul. Opacka będzie zamknięta w obydwu kierunkach. W tym czasie ułożona zostanie nawierzchnia bitumiczna.
  • Zakończenie prac zaplanowano na poniedziałek 27 czerwca.

W trakcie prac weekendowych dojazd do ul. Czyżewskiego od strony ul. Spacerowej poprowadzony będzie ul. Stary Rynek Oliwski, ul. Opata Jacka Rybińskiego oraz al. Grunwaldzką. Dojazd do ul. Spacerowej od strony ul. Czyżewskiego możliwy będzie ul. Cystersów.

Ruch autobusowy

W poniedziałek 13 czerwca przywrócona zostanie stała trasa linii autobusowej 117  przez ul. Czyżewskiego w kierunku Sopotu. Równocześnie zawieszone zostanie funkcjonowanie tymczasowej linii 917.  Podczas planowanego zamykania ul. Opackiej w kolejne weekendy, autobusy linii 117 znów pojadą trasą objazdową oraz ponownie zostanie uruchomiona linia 917.

Przypomnijmy, że w najbliższą sobotę, 11 czerwca, w związku ze świętem dzielnicy Viva Oliva, w obu kierunkach zamknięta zostanie ul. Opata J. Rybińskiego, na odcinku od skrzyżowania z al. Grunwaldzką do skrzyżowania z ul. Polanki. W godz. 08:00 – 23:00 będą czasowe zmiany na liniach autobusowych 117, 169, 171, 179, 622 i 917. Szczegóły na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Prace na ul. Opackiej

Prace prowadzone i finansowane są na podstawie umowy na ochronę drogi zawartej z firmą Invest Komfort – inwestorem położonego przy ul. Opackiej osiedla mieszkaniowego. Polegają na wymianie nawierzchni jezdni na jej całej szerokości od skrzyżowania z ul. Spacerową do skrzyżowania z ul. Cystersów oraz remoncie przebiegającego wzdłuż ulicy chodnika.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP