Przebudowa nawierzchni wiedeńskich przystanków tramwajowych na Przeróbce

W poniedziałek 31 sierpnia rozpoczną się prace związane z przebudową nawierzchni wiedeńskich przystanków tramwajowych znajdujących się w ciągu ulic Siennickiej oraz Lenartowicza na Przeróbce. Na czas robót drogowych przystanki zostaną całkowicie wyłączone z użytkowania.
przystanek wiedeński

Przebudowa nawierzchni przystanków wiedeńskich dotyczyć będzie w pierwszym etapie przystanku „Przeróbka 02” na ul. Siennickiej w kierunku Stogów oraz przystanku „Lenartowicza 01” na ul. Lenartowicza w kierunku centrum Gdańska. Istniejąca na obu przystankach nawierzchnia z płyt kamiennych zostanie zastąpiona nawierzchnią bitumiczną. Prace planowo potrwają do 4 września.

Roboty drogowe będą wymagały całkowitego wyłączenia przystanków z użytkowania, tzn. nie będą się przy nich zatrzymywały tramwaje. Pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli skorzystać z sąsiednich przystanków – „Lenartowicza 02” w kierunku Stogów oraz „Przeróbka 01” w kierunku Centrum. Nawierzchnia tych przystanków będzie wymieniana w drugim etapie prac, który realizowany będzie od 7 do 11 września.

W trakcie prac ruch samochodowy będzie odbywał się z pominięciem odcinków jezdni na długości przystanków – kierowcy będą mogli poruszać się po fragmencie torowiska.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP