8 tysięcy sadzonek z miejskich kwietników w rękach mieszkańców

Gdańsk przybiera letnią szatę i zmienia ozdobne kwiaty. Dlatego jutro część bratków i stokrotek rozdamy mieszkańcom w ramach znanej już akcji „Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę”.
 
Akcja Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę
Akcja "Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę"                                                                             fot. Karol Stańczak/GZDiZ
 

Co, gdzie, kiedy

Posadzone wczesną wiosną bratki i stokrotki są jeszcze w dobrej kondycji i ozdobić mogą nie jeden balkon czy przydomowy ogród. W związku z tym, zamiast trafić na kompost, zostaną one wykopane i rozdane zainteresowanym. Tym razem w dobre ręce gdańszczan trafi około 8 tysięcy sztuk sadzonek. Na chętnych będziemy czekać z kwiatami w czwartek, 10 czerwca w dwóch lokalizacjach:

- przy ul. Gospody/ Pomorskiej, start o godzinie 10:30

- w Parku Zielonym przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie, start o godzinie 12:00

Osoby wybierające się po kwiaty powinny wziąć ze sobą opakowania, najlepiej tacki lub doniczki.

Lato pod znakiem begonii i aksamitek

W miejsce wiosennych kwiatów, zgodnie z planem rozpoczęliśmy cykl letnich obsadzeń. Sezonowe gatunki trafiły już do donic, kwietników i wież kwiatowych. Tego lata dominować będą: begonie, petunie, smagliczki, aksamitki, starzec pospolity, kocanki, koleus, dalie oraz gaura. Na szczególną uwagę zasługują kompozycje posadzone w wieżach kwiatowych. Zdobią one te miejsca w mieście, gdzie nie można założyć kwietnika. Składają się z blisko 100 skrzynek różnej wielkości, w których posadzonych zostało łącznie 2 640 sztuk roślin. Wieże znalazły swoje miejsce w Śródmieściu, przy ul. Opata Jacka Rybińskiego, ul. Gościnnej, ale także przy Cmentarzu Łostowickim, Cmentarzu Centralnym Srebrzysko oraz na Skwerze Józefa Piłsudskiego. W ramach tzw. drugiego nasadzenia posadzimy łącznie 31 062 sztuk kwiatów, które pozostaną z nami do jesieni.

 


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP