Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania: ul. Aksamitna w sektorze Młode Miasto i możliwość wyboru sektora dla mieszkańców ulic granicznych

Przesunięcie ul. Aksamitnej z sektora Stare Miasto Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania do sektora Młode Miasto w Strefie Płatnego Parkowania. Możliwość wyboru sektora przy wyrabianiu karty opłaty zryczałtowanej dla mieszkańców ulic granicznych. Te zmiany w funkcjonowaniu obszaru płatnego parkowania w Gdańsku wejdą w życie w czwartek 29 kwietnia.
Od 29 kwietnia ul. Aksamitna włączona zostanie do sektora Młode Miasto Strefy Płatnego Parkowania
Od 29 kwietnia ul. Aksamitna włączona zostanie do sektora Młode Miasto Strefy Płatnego Parkowania
fot. GZDiZ

Zmiany na ul. Aksamitnej – stawki i czas poboru opłat

Przeniesienie ul. Aksamitnej z sektora Stare Miasto (ŚSPP) do sektora Młode Miasto (SPP) zapewni odpowiednią liczbę miejsc postojowych dla mieszkańców ulic Aksamitnej i Wałowej. Przypomnijmy, że uległa ona zmianie w wyniku zakończonej przebudowy skrzyżowania obu ulic.

Włączenie ul. Aksamitnej do sektora Młode Miasta oznacza, że opłaty za postój będą pobierane tam od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) w godz. 9:00 – 17:00 według stawek obowiązujących w Strefie Płatnego Parkowania. Do tej pory kierowcy płacili za zaparkowanie samochodu według stawek Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania przez cały tydzień w godz. 9:00 – 20:00.

O wchodzących w życie w czwartek zmianach mieszkańcy dowiedzą się z wyprzedzeniem. Informacje pojawiły się na oznakowaniu i parkometrach, a także na ulotkach wkładanych za wycieraczki pojazdów.

Zmiana granic sektorów Stare Miasto (FSM) i Młode Miasto (AMM) na ul. Aksamitnej
Zmiana granic sektorów Stare Miasto (FSM) i Młode Miasto (AMM) na ul. Aksamitnej
GZDiZ

Karta opłaty zryczałtowanej mieszkańca – możliwość wyboru sektora dla mieszkańców ulic granicznych

Od czwartku łatwiej będą mieli również mieszkańcy, którzy mieszkają przy ulicach rozgraniczających dwa sektory SPP lub ŚSPP. Do tej pory sektor, na jaki otrzymywali kartę, był zależny od miejsca zameldowania. Ta kwestia sprawiała niekiedy kłopot dla mieszkańców budynków znajdujących się przy ulicach granicznych poszczególnych sektorów. Dzięki wprowadzonym zmianom mieszkańcy takich budynków będą mogli wybrać sektor i odpowiadającą mu kartę opłaty zryczałtowanej. Przykładowo mieszkaniec ul. Jaśkowa Dolina, która jest granicą sektorów Wrzeszcz Górny i Wrzeszcz Politechnika może zdecydować, czy chce otrzymać kartę opłaty zryczałtowanej Wrzeszcza Górnego (i móc parkować za 10 zł miesięcznie na wszystkich ulicach tego sektora), czy też Wrzeszcza Politechniki.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP