Zielona iluminacja w geście przyjaźni polsko-irlandzkiej

Wiadukt w ciągu ul. Kościuszki na wysokości Galerii Bałtyckiej zaświeci się na zielono. W ten sposób uczcimy Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. To element akcji Global Greening, w której Gdańsk uczestniczy już od wielu lat.
Na Dzień Św. Patryka podświetlimy na zielono wiadukt w ciągu ul. Kościuszki
Na Dzień Św. Patryka podświetlimy na zielono wiadukt w ciągu ul. Kościuszki
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

17 marca cały świat świętuje Dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Jednym z elementów międzynarodowych obchodów jest akcja pod hasłem Golbal Greening, która polega na podświetleniu miejskich obiektów w kolorze Zielonej Wyspy. Z tej okazji w różnych zakątkach świata mienią się na zielono charakterystyczne i znane wszystkim budowle i miejsca. Wzorem lat ubiegłych w tym roku do akcji włącza się także Gdańsk. W geście przyjaźni polsko-irlandzkiej kolor zielony przybierze wiadukt przy ul. Kościuszki. Zieloną iluminację uruchomimy wraz z oświetleniem miejskim we wtorek 16 marca, wyłączona zostanie w czwartek rano 18 marca.

Patronem Irlandii jest Św. Patryk, a zielony kolor jej symbolem. Na Zielonej Wyspie Dzień Św. Patryka jest dniem wolnym od pracy. Polska społeczność, stanowi w  Irlandii około 3% populacji.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP