Kwiaty z miejskich kwietników trafią już po raz trzeci do mieszkańców Gdańska w ramach akcji „Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę”

Posadzone wczesną wiosną bratki i stokrotki są nadal w doskonałej kondycji i mogą jeszcze ozdobić nie jeden balkon albo przydomowy ogród. Tym razem w dobre ręce oddamy około 17 000 sztuk roślin. Po sadzonki wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę 18 maja 2019 r.
 Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę
"Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę"
GZDiZ

Nasze poprzednie akcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Po sadzonki zgłaszały się osoby prywatne, ale również przedstawiciele gdańskich placówek oświatowych. Podczas odbioru kwiatów, miłośnicy roślin chętnie dzielili się z nami gdzie trafią sadzonki, pokazując przy okazji na zdjęciach aranżacje swoich ogródków czy balkonów. Warto dodać, że  rośliny posadzone w ogrodzie, takie jak bratki zawiążą nasiona i wysieją się do gruntu, a stokrotki przetrwają zimę i zakwitną następnej wiosny.

W sobotę 18 maja br. od godziny 12:00 do 13:30 będziemy czekać na Was z kwiatami w trzech lokalizacjach:

  • w Parku Zielonym przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie,
  • w Parku Jelitkowskim od strony ul. Jelitkowskiej,
  • na boisku przy ul. 3 Maja (przy Placu Zebrań Ludowych).

Prosimy o zabranie ze sobą pojemników (kartoników bądź koszyków), w których bezpiecznie przetransportujecie rośliny.

W miejsce wiosennych kwiatów, zgodnie z planem rozpoczęto cykl letnich obsadzeń. Tradycyjnie już, z begonii i aksamitek będą komponowane herby kwiatowe. Nie zabraknie również licznych nowości. Kwietniki przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej z Gospody oraz skrzyżowaniu Pomorskiej z Kapliczną będą zdobiły cynie wytworne o różowych kwiatach, natomiast kwietnik na skrzyżowaniu ulic Gospody z Pomorską ozdobią złocienie krzewiaste.

- Liczymy, że spektakularne okażą się nasadzenia w donicach, w których po raz pierwszy w towarzystwie znanych pelargonii bluszczolistnych i petunii pojawią się złocienie oraz wilczomlecze. Na tym nie koniec. W ostatnich dniach maja rozstawione zostaną także wieże kwiatowe oraz zawieszone na słupach latarni kwiatowe dekoracje – mówi Ewelina Latoszewska kierownik Działu Zieleni.

W sumie na kwietniki miejskie i donice trafi latem 62 500 sztuk roślin.

32511918_575158362866014_8020195708327952384_n
GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP