Zapachniało, zajaśniało… Witaj, wiosno!

Najpiękniejszą porę roku powitaliśmy w Gdańsku bratkami, stokrotkami i niezapominajkami. Tegoroczne nasadzenia rozpoczęliśmy symbolicznie – pierwszego dnia wiosny w Parku Oliwskim. Barwnie zakwitną również m.in.: Rondo Ofiar Katynia, Park Zielony oraz Plac Solidarności. To pierwszy dzień prac, które potrwają do końca marca.
Na zdjęciu widoczne są kolorowe bratki i stokrotki.
Stokrotki i bratki zachwycają bogactwem i różnorodnością kolorów
Alicja Chrzanowska/GZDiZ

Jak co roku, wiosenne kwiaty zachwycą bogactwem i różnorodnością kolorów. Dominować będą żółcie, róż, fiolety i rozmaite odcienie błękitu. Niepowtarzalne kompozycje uroczych bratków i stokrotek będzie można oglądać:

  • w Parku Oliwskim, Parku Oruńskim i Parku Zielonym,
  • na Placu ks. Gustkowicza, Placu Heweliusza, Placu Kobzdeja i Placu Solidarności,
  • w otoczeniu fontanny przy ul. Jaśkowa Dolina, przy pomniku Inki, wokół głazu Janki Kupały oraz na zieleńcu przy ul. Witkiewicza,
  • przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Kaplicznej oraz na Rondzie Ofiar Katynia.

Bratki posłużą także do stworzenia napisu WRZESZCZ w okolicy Placu ks. Komorowskiego, zaś z białych i czerwonych odmian tych kwiatów ułożymy narodową flagę.

Na efekty wiosennych nasadzeń nie trzeba będzie czekać długo – prace planujemy zakończyć na przełomie marca i kwietnia. W tym roku czekają nas jeszcze dwie kwiatowe zmiany – letnie oraz jesienne nasadzenia.

Na zdjęciu widoczne są osoby pracujące przy sadzeniu kolorowych bratków i stokrotek w Parku Oliwskim
Tegoroczne nasadzenia rozpoczęliśmy symbolicznie – pierwszego dnia wiosny
Alicja Chrzanowska/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP