Zamknięcie wiaduktu na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego

W poniedziałek 8 sierpnia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu wynikające z trwającego remontu wiaduktu na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego. Jezdnia wiaduktu prowadzącego od al. Sikorskiego w kierunku al. Armii Krajowej zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Planowo zamknięcie potrwa do 4 października.
W związku z remontem wiaduktu na al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego zostanie on zamknięty dla ruchu
W związku z remontem wiaduktu na al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego zostanie on zamknięty dla ruchu
fot. GZDiZ

Zamknięcie jezdni na górze wiaduktu, ograniczenie ruchu pod wiaduktem

Ze względu na prowadzone prace remontowe na wiadukcie al. Armii Krajowej/al. Sikorskiego jego jezdnia prowadząca od strony al. Sikorskiego w kierunku al. Armii Krajowej zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów. Wyjazd z dzielnicy Chełm w stronę skrzyżowania al. Havla, al. Armii Krajowej i ul. Łostowickiej możliwy będzie objazdem. Wytyczony on został ul. Witosa, następnie ul. Wilanowską oraz al. Havla. 

Prace remontowe na wiadukcie wymagają również wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na jezdni al. Armii Krajowej przebiegającej pod wiaduktem. Od 8 sierpnia, na odcinku ok. 150 metrów, zostanie zawężona do jednego pasa ruchu. W zależności od postępu prac zamykany będzie prawy bądź lewy pas. Taka organizacja ruchu utrzyma się do 20 grudnia. Projekt organizacji ruchu został sporządzony w takim kształcie, by zminimalizować okres całkowitych wyłączeń z ruchu infrastruktury drogowej.

Zakres prac remontowych wiaduktu

Zmiany w organizacji ruchu na wiadukcie związane są z jego kompleksowym remontem. Zakres prac obejmuje wymianę jego wyeksploatowanych elementów – m.in. dylatacji i barier ochronnych, a także naprawę części betonowych i konserwację łożysk. Jezdnia wiaduktu otrzyma nową nawierzchnię, a elementy stalowe i betonowe nowe zabezpieczenie antykorozyjne. Ponadto umocnione i zabezpieczone zostaną skarpy, na których posadowione są filary wiaduktu.

Przypominamy, że w latach 2020-2021 wykonaliśmy już analogiczne prace na obu kładkach dla pieszych znajdujących się od strony al. Havla oraz od strony ul. Pobiedzisko, a także na wiadukcie umożliwiającym zjazd z al. Armii Krajowej na al. Sikorskiego.

Zamknięta jezdnia na wiadukcie na al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego
Zamknięta jezdnia na wiadukcie na al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego
google maps

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP