Zamknięcie fragmentu ul. Kochanowskiego

W związku z pracami drogowymi przy budowie antyzatoki na ul. Kochanowskiego (na wysokości posesji Wrzeszczańska 13) od soboty 15 stycznia ul. Kochanowskiego zostanie w tym rejonie całkowicie zamknięta dla ruchu. Utrudnienia potrwają planowo do 22 stycznia, jednak w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych termin zamknięcia może zostać przedłużony.
Na ul. Kochanowskiego powstaje antyzatoka autobusowa
Na ul. Kochanowskiego powstaje antyzatoka autobusowa
fot. GZDiZ

W trakcie zamknięcia ul. Kochanowskiego obowiązywać będą objazdy ulicami: Kościuszki, al. gen. Hallera, al. Płażyńskiego oraz Uczniowską.

Zmiany w organizacji ruchu wpłyną również na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 149 i 249 od pierwszych porannych kursów 15 stycznia pojadą zmienionymi trasami przez ulice: Gdańską, al. Płażyńskiego, al. Hallera i Kościuszki. Więcej informacji na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku

Antyzatoka, która powstanie na ul. Kochanowskiego to pierwsze tego typu rozwiązanie w Gdańsku. To z jednej strony miejsce do zatrzymywania się autobusów komunikacji miejskiej, z drugiej element uspokojenia ruchu drogowego, poprawiający jego bezpieczeństwo. Antyzatoka powstanie poprzez zawężenie obu pasów ruchu w taki sposób, by na środku jezdni w miejscu przystanku znajdował się jeden pas. Obowiązywać będzie na nim ruch dwukierunkowy. Wymusi to na kierowcach obniżenie prędkości jazdy z uwagi na mogący nadjechać z przeciwka inny pojazd.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP