Zamknięcie fragmentu ul. Człuchowskiej. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu

Przez dwa tygodnie ferii szkolnych na fragmencie ul. Człuchowskiej prowadzone będą prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Roboty potrwają planowo do 28 stycznia i wymagają wprowadzenia objazdów dla kierowców. Prace są realizowane i finansowane przez inwestorów prywatnych w ramach zawartej umowy drogowej.
Zamknięty odcinek ul. Człuchowskiej
Zamknięty odcinek ul. Człuchowskiej
Open Street Map

Kanalizacja deszczowa budowana jest na odcinku ul. Człuchowskiej między skrzyżowaniami z ulicami Dąbka oraz Bramińskiego. Z tego względu ten odcinek będzie całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego. Ruch pieszych oraz rowerzystów odbywać się będzie bez utrudnień.

Dla kierowców wyznaczony został objazd zamkniętego odcinka ul. Człuchowskiej. Prowadzi on ulicami: Unruga, Porębskiego, Bergiela, Świętokrzyską, al. Havla, Nową Warszawską, Łódzką, Warszawską oraz Piotrkowską.

Budowa kanalizacji deszczowej na ul. Człuchowskiej prowadzona jest na podstawie umowy drogowej zawartej z firmami Inpro oraz Eurostyl zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych. W kolejnych etapach realizacji umowy, których data rozpoczęcia nie jest wyznaczona, inwestorzy planują przebudowę 300-metrowego odcinka ul. Człuchowskiej wraz z wyniesieniem skrzyżowania z ul. Bramińskiego i budową chodnika. Dodatkowo wykonane zostanie dojście do Szkoły Podstawowej nr 12. Ponadto zakres umowy obejmuje montaż oświetlenia ulicznego. Planowany termin zakończenia całej inwestycji określony został na koniec 2024 roku.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP