Zakończenie prac na skrzyżowaniu Nowych Ogrodów i ul. Strzeleckiej

Zakończyliśmy prace drogowe na skrzyżowaniu ulic Nowe Ogrody i Strzeleckiej w Śródmieściu Gdańska. Powiększyliśmy tam przestrzeń dla pieszych i wyprofilowaliśmy przebieg drogi dla rowerów. Do wykonania pozostało jeszcze nowe oznakowanie poziome na jezdni, co jest uzależnione od pogody. Po jego wymalowaniu będziemy mogli przywrócić stałą organizację ruchu.
Na zdjęciu widoczny jest fragment przebudowanego skrzyżowania ulic Nowe Ogrody i Strzeleckiej
Jesteśmy już na finiszu prac na skrzyżowaniu ulic Nowe Ogrody i Strzeleckiej
GZDiZ

Dzięki przebudowie skrzyżowania ulic Nowe Ogrody i Strzeleckiej zwiększyliśmy bezpieczeństwo poruszających się tamtędy pieszych oraz rowerzystów. W miejsce dotychczasowego pasa do skrętu w prawo przesunęliśmy drogę dla rowerów. Z kolei przestrzeń po niej przeznaczyliśmy na chodnik. Ponadto wynieśliśmy jezdnię ul. Strzeleckiej do wysokości chodnika i drogi dla rowerów.

Piesi zyskali teraz więcej miejsca przy budynku sądu, a nowy profil przejazdu przez jezdnię jest teraz komfortowy dla rowerzystów. Dzięki wyniesieniu fragmentu ul. Strzeleckiej kierowcy zwolnią więc będzie bezpieczniej.

Większość prac drogowych za nami. Wykonana została nowa podbudowa, nawierzchnia bitumiczna drogi dla rowerów oraz chodnik, a także ustawiono słupki. Czekamy tylko na warunki pogodowe, które pozwolą nam na wymalowanie oznakowania poziomego. Jest ono konieczne, bowiem przebudowa skrzyżowania to także zmiana organizacji ruchu dla kierowców. Zamiast dotychczasowego osobnego pasa, skręt w ul. Strzelecką z ul. Nowe Ogrody będzie możliwy z prawego pasa do jazdy na wprost.

Na zdjęciu widoczny jest fragment przebudowanego skrzyżowania ulic Nowe Ogrody i Strzeleckiej
Dzięki zmianom poprawiły się bezpieczeństwo i komfort poruszania się pieszych i rowerzystów
GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP