Wyremontujemy nawierzchnię ul. Sztutowskiej

W poniedziałek 1 sierpnia na ul. Sztutowskiej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Związana jest ona z remontem, dzięki któremu 900-metrowy odcinek ulicy zyska nową nawierzchnię bitumiczną. Prace potrwają dwa miesiące.
Remont ul. Sztutowskiej potrwa planowo dwa miesiące
Remont ul. Sztutowskiej potrwa planowo dwa miesiące
fot. GZDiZ

Nowa nawierzchnia na ul. Sztutowskiej ułożona zostanie na odcinku od mostu nad rzeką Czarną Łachą do bramy wjazdowej na teren rafinerii Grupy Lotos. Zakres remontu obejmuje sfrezowanie istniejącej nawierzchni i wzmocnienie podbudowy jezdni. Wymienione zostaną również krawężniki. Ostatnim etapem będzie ułożenie nowej warstwy bitumicznej.

Prace, które rozpoczną się 1 sierpnia będą wymagać wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu. Polegać ona będzie na wyłączaniu ok. 200-metrowych fragmentów pasów jezdni ul. Sztutowskiej z wykorzystaniem ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. Dojazd do posesji, zakładów produkcyjnych i magazynów będzie zachowany przez cały okres robót. W trakcie remontu nie zmieni się trasa kursowania autobusów jadących ul. Sztutowską. Możliwe są jednak niewielkie opóźnienia w związku z ruchem wahadłowym.

Remont planowo zakończy się 30 września. Jego koszt wyniesie około 2 mln zł. W ramach podpisanego z miastem Gdańsk porozumienia 1 milion zł przekazane zostanie na ten cel przez LOTOS Asfalt Sp. z o.o.”.

Remontowany odcinek ul. Sztutowskiej
Remontowany odcinek ul. Sztutowskiej
google maps

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP