Wymienimy płyty drogowe na ul. Stężyckiej [AKTUALIZACJA 16.08]

Płyty drogowe na ul. Stężyckiej na Jasieniu będą wymienione na nowe. Poprawa jakości nawierzchni tej ulicy to realizacja zadania wybranego przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą, który zobowiązany jest do rozpoczęcia prac do końca sierpnia.
Mapa ul. Stężyckiej
Mapa ul. Stężyckiej
Konrad Marciński/GZDiZ

AKTUALIZACJA - 16 sierpnia

W środę 18 sierpnia rozpoczną się prace, których celem będzie wymiana płyt drogowych na ul. Stężyckiej. Roboty prowadzone będą na dwóch odcinkach:

  • od ul. Goplańskiej (od miejsca, gdzie płyty łączą się z nawierzchnią asfaltową) do wiaduktu nad Obwodnicą Trójmiasta – ok. 200 metrów
  • od ul. Źródlanej do ul. Jasieńskiego/ul. Połczyńskiej – ok. 650 metrów

Podczas robót występowały będą czasowe wyłączenia pasów ruchu po obu stronach jezdni na ok. 100-metrowych odcinkach. W miejscach wyłączenia pasów wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Planowany termin zakończenia prac to 30 września.


Remont nawierzchni ul. Stężyckiej zakłada wymianę znajdujących się w złym stanie technicznym betonowych płyt drogowych na nowe. Prace będą wykonywane na dwóch odcinkach. Pierwszy z nich sięga od ul. Goplańskiej (od miejsca gdzie płyty drogowe łączą się z nawierzchnią asfaltową) do wiaduktu przebiegającego nad Obwodnicą Trójmiasta. Drugi odcinek przebiega od skrzyżowania z ul. Źródlaną (za wiaduktem) do skrzyżowania z ulicami Jasińskiego i Połczyńską.  

Rozpoczęcie prac planowane jest przed końcem sierpnia, po przygotowaniu przez wykonawcę projektu tymczasowej organizacji ruchu. Całość robót ma zostać wykonana do końca października.

Środki na przeprowadzenie prac pochodzą z Budżetu Obywatelskiego z zadania „Górny Taras Gdańska (Jasień, Kokoszki, Matarnia, Osowa) – przystosowanie ulic na potrzeby lepszej komunikacji autobusowej”. Poprawa jakości nawierzchni ul. Stężyckiej umożliwi w przyszłości poprowadzenie komunikacji autobusowej na całej jej długości i wydłużenie trasy autobusowej do południowych dzielnic Gdańska. Obecnie trasa autobusu linii 120 kończy się przy skrzyżowaniu ul. Stężyckiej z ul. Jasińskiego i ul. Połczyńską.

ul. Stężycka przed remontem
ul. Stężycka przed remontem
Konrad Marciński/GZDiZ
ul. Stężycka przed remontem
ul. Stężycka przed remontem
Konrad Marciński/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP