Winieta 1
Winieta 1

Wymiana zwrotnicy tramwajowej na ul. Mickiewicza

Zwrotnica tramwajowa, znajdująca się na ul. Mickiewicza przed skrzyżowaniem z al. gen. Hallera, zostanie wymieniona na nową. Prace torowe z tym związane prowadzone będą od piątku 22 lutego do niedzieli 24 lutego.
Torowisko
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Roboty na torowisku rozpoczną się w piątkowy wieczór o godz. 20:00 i potrwają do niedzieli do godz. 4:00 rano. Prowadzone prace nie wpłyną na ruch drogowy na ul. Mickiewicza, natomiast będą wymagały wstrzymania ruchu tramwajowego w sobotę 23 lutego na odcinku od pętli na Zaspie do skrzyżowania ul. Mickiewicza z al. gen. Hallera. W tym czasie tramwaje pojadą objazdami, natomiast na zamkniętym odcinku będzie funkcjonowała autobusowa komunikacja zastępcza (szczegóły na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku).

Zakres prac na torowisku na ul. Mickiewicza obejmuje rozbiórkę nawierzchni drogowej w pasie torów tramwajowych w rejonie zwrotnicy, demontaż dotychczasowej zwrotnicy oraz montaż nowej. Końcowym etapem będzie odtworzenie nawierzchni drogowej.

W planach znajdują się wymiany kolejnych zwrotnic na gdańskich torowiskach – na Węźle Piastowskim, Węźle Hucisko oraz na pętli w Oliwie.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Civitas- PATK4SUMP
CMT