Wymiana podkładów i regulacja torów tramwajowych na ul. Wita Stwosza

Od 7 czerwca (piątek) do 10 czerwca (poniedziałek) na ul. Wita Stwosza na odcinku od Pętli Strzyża do Pętli Oliwa prowadzone będą prace związane z bieżącym utrzymaniem infrastruktury torowej. Roboty na torowisku będą wymagały wstrzymania ruchu tramwajów w sobotę i niedzielę – 8 i 9 czerwca. W tych dniach funkcjonować będzie zastępcza komunikacja autobusowa.
torowisko-13
Fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Początek prac zaplanowano na piątek 7 czerwca na godzinę 23:30. Ich zakres obejmuje wymianę podkładów oraz szyn w łukach torowiska na odcinku ok. 100 metrów przed wjazdem na Pętlę Oliwa od strony Wrzeszcza. Z kolei na odcinku od Pętli Strzyża do ul. Obrońców Westerplatte prowadzone będą prace związane z regulację i stabilizacją toru przy użyciu maszyny wysokowydajnej. Prace zakończą się w poniedziałek 10 czerwca o godz. 4:30.

Ze względu na konieczność wstrzymania ruchu tramwajowego na ul. Wita Stwosza 8 i 9 czerwca nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Część linii tramwajowych zostanie skrócona, a na trasie Jelitkowo – Strzyża PKM – Jelitkowo uruchomiona zostanie linia autobusowa T6. Miejscem przesiadek między tramwajami a autobusami linii T6 będzie pętla „Strzyża PKM”. Szczegóły będzie można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Prace torowe będą miały również wpływ na organizację ruchu. Na ul. Wita Stwosza na odcinku 50 metrów przed pętlą w relacji do Oliwy na potrzeby przystanku wyłączony zostanie pas rowerowy. Z kolei na ul. Pomorskiej na wysokości przystanku Subisława i Osiedle w relacji do Oliwy zostanie zawężona jezdnia do jednego pasa ruchu na potrzeby peronu autobusowego.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP