Wymiana nawierzchni na ul. Mazurskiej

Na ul. Mazurskiej w Gdańsku-Brzeźnie rozpoczęły się prace związane z wymianą nawierzchni na jej początkowym odcinku. W związku z robotami od poniedziałku 21 października fragment ulicy zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu i wyznaczone będą objazdy. Prace drogowe i związane z nimi utrudnienia w ruchu planowo potrwają miesiąc.
Prace drogowe na ul. Mazurskiej
fot. GZDiZ

Na ul. Mazurskiej na odcinku 60 metrów od wlotu ulicy zostanie wymieniona nawierzchnia. Dotychczasowe płyty zostaną usunięte a na ich miejscu ułożona zostanie nawierzchnia bitumiczna. Dodatkowo zatoka parkingowa o powierzchni 120 m2 będzie utwardzona płytami typu Meba. Z kolei powierzchnia w okolicy wiaty przystanku tramwajowego oraz kiosku (ok. 45 m2) zostanie wyłożona kostką betonową.

Przeprowadzenie prac będzie wymagało całkowitego zamknięcia części ul. Mazurskiej. Nastąpi ono w poniedziałek 21 października i od tego dnia zmieni się organizacja ruchu. Na części ul. Mazurskiej nieobjętej pracami obowiązywał będzie ruch dwukierunkowy i wprowadzony tam zostanie zakaz zatrzymywania się. Dojazd do ul. Mazurskiej będzie możliwy objazdem ulicami Pułaskiego i Południową. Roboty nie będą miały wpływu na ruch tramwajowy – przystanek pozostanie czynny.

Prace drogowe na ul. Mazurskiej
fot. GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP