Wiadukt drogowy w ciągu al. Sikorskiego otwarty dla ruchu [AKTUALIZACJA 11.10]

Kierowcy mogą już przejechać wiaduktem na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej oraz al. Sikorskiego. Zakończyliśmy część prac związanych z remontem obiektu.
Wiadukt na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego został otwarty dla ruchu
Wiadukt na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego został otwarty dla ruchu
fot. GZDiZ

W poniedziałek 11 października otwarty został wiadukt drogowy, który umożliwia zjazd z al. Armii Krajowej w al. Sikorskiego. Zakończyliśmy tam część prac, które wymagały całkowitego zamknięcia obiektu. Naprawione zostały powierzchnie betonowe ustroju nośnego i podpór, wymieniono izolacje, balustrady i dylatacje, zamontowano również nowe deski gzymsowe. Wiadukt ma nową nawierzchnię i oznakowanie poziome jezdni.

W związku z otwarciem wiaduktu zamknięta zostanie tymczasowa zawrotka na al. Armii Krajowej przed skrzyżowaniem z al. Havla i ul. Łostowicką.

W dalszym ciągu trwają prace związane z wzmocnieniem skarp przylegających do wiaduktu. Dlatego na jezdni al. Armii Krajowej pod wiaduktem nadal ruch odbywać się będzie jednym z dwóch pasów. Zamknięta dla ruchu pieszego pozostanie kładka na wysokości ul. Pobiedzisko.

Zakończenie całości prac planowane jest na 20 listopada.

 

Kierowcy mogą już przejechać wiaduktem z al. Armii Krajowej w al. Sikorskiego
Kierowcy mogą już przejechać wiaduktem z al. Armii Krajowej w al. Sikorskiego
fot. GZDiZ

20210616_110008
Kierowcy o zmianach w organizacji ruchu dodatkowo informowani są za pomocą mobilnych tablic zmiennej treści
                                                                                                                                                                            fot. GZDiZ

AKTUALIZACJA - 29.09

Otwarcie wiaduktu dla ruchu planowane jest na poniedziałek 11 października.


AKTUALIZACJA – 30.08

Ze względu na konieczność wykonania dodatkowych prac, których przeprowadzenia ze względu na rozbieżności między archiwalną dokumentacją a stanem faktycznym nie uwzględniono w harmonogramie robót, wiadukt drogowy w ciągu al. Sikorskiego pozostanie w dalszym ciągu zamknięty. Wykonawca prac dokłada starań, by wiadukt został otwarty dla ruchu jak najszybciej, jednak przewiduje się, że utrudnienia potrwają do końca września.


Remont kładki dla pieszych i wiaduktu na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Sikorskiego rozpoczął się z końcem maja. Wówczas zamknięta została jedna z kładek dla pieszych - od strony centrum na wysokości ul. Pobiedzisko. Od 21 czerwca zamknięty dla ruchu kołowego zostanie wiadukt. O utrudnieniach z wyprzedzeniem poinformują kierowców mobilne tablice zmiennej treści.

Zmiany w organizacji ruchu pod obiektami

Szeroki zakres prac na wiadukcie oraz kładce oznacza konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Od 31 maja prace realizowane są na dole obiektów, co wymaga zawężenia fragmentu dolnej jezdni al. Armii Krajowej do jednego pasa ruchu. W przypadku robót, w których zamknięcie jednego pasa nie będzie wystarczająco bezpieczne dla kierowców, w godzinach nocnych oraz w weekendy dolna jezdnia będzie całkowicie zamykana, a ruch odbywać się będzie jezdnią górną.

20210616_112425
Kierowcy dojeżdżający do al. Sikorskiego z centrum miasta będą mieli możliwość zawrócenia na tymczasowym łączniku
                                                                                                                                                                            fot. GZDiZ

Całkowite zamknięcie wiaduktu dla ruchu

Od poniedziałku 21 czerwca przez 2 miesiące zamknięty dla ruchu będzie wiadukt prowadzący z al. Armii Krajowej w ul. Sikorskiego. Kierowcy dojeżdżający do al. Sikorskiego z centrum miasta będą mogli zawrócić na tymczasowym łączniku, który wybudowany zostanie ok. 100 metrów przed skrzyżowaniem al. Armii Krajowej z al. Havla i ul. Łostowicką, lub na samym skrzyżowaniu. Z kilkudniowym wyprzedzeniem o utrudnieniach informować będą kierowców mobilne tablice zmiennej treści ustawione na pasie rozdziału w ciągu al. Armii Krajowej.

Zamknięta jedna z kładek dla pieszych

W przypadku kładki, która przez cały okres prac jest wyłączona z ruchu, piesi mogą korzystać z wyremontowanej kładki po drugiej stronie węzła.

Oprócz wiaduktu drogowego wyremontowana zostanie kładka dla pieszych
Oprócz wiaduktu drogowego wyremontowana zostanie kładka dla pieszych
                                                                                                         fot. GZDiZ

 

Zakres robót na wiadukcie i kładce

Prace prowadzone są jednocześnie na wiadukcie drogowym od strony skrzyżowania al. Armii Krajowej z al. Havla i ul. Łostowicką oraz kładce dla pieszych od strony centrum na wysokości ul. Pobiedzisko. Zakres prac na obu obiektach obejmuje:

  • naprawę powierzchni betonowych ustroju nośnego i podpór,
  • likwidację rys,
  • wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego,
  • montaż nowych desek gzymsowych,
  • wymianę izolacji, balustrad i dylatacji,
  • ułożenie nowej nawierzchni,
  • wzmocnienie skarp z budową schodów rewizyjnych.

Ponadto na samym wiadukcie przeprowadzona zostanie konserwacja łożysk, a na kładce naprawione zostaną daszki nad trakcją tramwajową.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na 20 listopada.

Prace związane z remontem wiaduktu drogowego i kładki dla pieszych na węźle al. Sikorskiego i al. Armii Krajowej potrwają od 21 czerwca do 20 listopada
Prace związane z remontem wiaduktu drogowego i kładki dla pieszych na węźle al. Sikorskiego i al. Armii Krajowej potrwają do 20 listopada
                                                                                                                                                                                    fot. GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP