Wesprzyj WOŚP i zwiedź niedostępne zakamarki Tunelu pod Martwą Wisłą

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Przekazaliśmy na licytację, z której dochód trafi na pomoc potrzebującym dzieciom, wyjątkową nagrodę. To wycieczka do wnętrza Tunelu pod Martwą Wisłą, w której będziecie mogli zwiedzić zakamarki obiektu na co dzień niedostępne dla mieszkańców.
Na zdjęciu widoczne jest wnętrze jednej z rur Tunelu pod Martwą Wisłą. W lewym górnym roku logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Zapraszamy Was na wycieczkę po zakamarkach Tunelu pod Martwą Wisłą
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Przejazd Tunelem pod Martwą Wisłą trwa przeciętnie ok. minuty. My proponujemy Wam wizytę w tunelu, która potrwa zdecydowanie dłużej. Zobaczycie pomieszczenia, korytarze i sprzęty, których nie sposób dostrzec podczas zwykłego przejazdu przez tunel samochodem.

Dla osoby, która wygra licytację i przekaże na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy największą kwotę, przygotowaliśmy niecodzienną trasę wycieczki. Wiedzie ona przez korytarze i pomieszczenia techniczne znajdujące się pod jezdnią tunelu. Zwycięzca będzie mógł wziąć w tę niezwykłą podróż osoby towarzyszące (w zwiedzaniu może wziąć udział maksymalnie 5 osób).

Wspólnie zejdziemy do najniżej położonego w Gdańsku miejsca, czyli 35 metrów pod poziom morza. Zobaczymy też z bliska i objaśnimy jak działają agregaty prądotwórcze i wentylatory, odpowiadające za dostarczanie świeżego powietrza do tunelu. Trasa obejmuje także przejście kanałem technicznym pod jezdnią aż do zbiorników przeciwpożarowych, zasilających tunel w wodę. Uczestnicy zwiedzą również Centrum Zarządzania Tunelem, czyli serce całego systemu sterowania obiektu, gdzie czekać będzie pyszna kawa.

Po wnętrzu Tunelu pod Martwą Wisłą oprowadzą doświadczeni operatorzy, którzy w przystępny sposób objaśnią działanie poszczególnych elementów jego wyposażenia, a także opowiedzą o panujących w obiekcie zasadach bezpieczeństwa.

Aukcję, gdzie licytować można zwiedzanie Tunelu pod Martwą Wisłą znajdziecie na portalu allegro.pl


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP