Weekendowe prace na torowisku na Podwalu Przedmiejskim

W sobotę i niedzielę, 3 i 4 sierpnia, na torowisku na ul. Podwale Przedmiejskie prowadzone będą prace związane z bieżącym utrzymaniem infrastruktury torowej. Roboty na torowisku będą wymagały wstrzymania w tych dniach ruchu tramwajowego na odcinku od Węzła Unii Europejskiej do ul. Sucharskiego. W tym czasie funkcjonować będzie zastępcza komunikacja autobusowa.
torowisko-12
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Prace będą toczyć się na odcinku Podwala Przedmiejskiego od skrzyżowania z ul. Łąkową do przystanku Brama Żuławska. Zakres robót obejmuje wymianę podkładów torów, balastowanie torów kruszywem kamiennym, a także regulację i stabilizację torów za pomocą podbijarki torowej.

Ze względu na konieczność wstrzymania ruchu tramwajowego na odcinku od Węzła Unii Europejskiej do ul. Sucharskiego w sobotę i niedzielę 3 i 4 sierpnia nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Na tym odcinku uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Prace torowe mogą mieć również wpływ na ruch pojazdów na ul. Podwale Przedmiejskie. Mogą tam wystąpić miejscowe zajęcia lewego pasa jezdni. Nie będzie natomiast utrudnień w ruchu pieszym i rowerowym.

Prace torowe na Podwalu Przedmiejskim będą kontynuowane w kolejny weekend 10 i 11 sierpnia.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP