17 i 18 sierpnia prace torowe w Oliwie

Weekend 17 i 18 sierpnia upłynie pod znakiem prac torowych w Oliwie. Będą one prowadzone na odcinkach torowisk w ciągu ul. Wita Stwosza, al. Grunwaldzkiej oraz ul. Pomorskiej. Z tego względu w sobotę oraz niedzielę ruch tramwajowy będzie tam wstrzymany. Część linii pojedzie zmienionymi trasami, uruchomiona zostanie również autobusowa komunikacja zastępcza.
track007
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Prace na torowiskach będą związane z ich bieżącym utrzymaniem. Na ul. Wita Stwosza na odcinku od Pętli Strzyża do ul. Obrońców Westerplatte tory będą regulowane oraz stabilizowane przy użyciu maszyny wysokowydajnej. Z kolei na samej Pętli w Oliwie wymienione zostaną podkłady oraz szyny. Na odcinku od Pętli Oliwa do ul. Opackiej roboty torowe polegać będą na szlifowaniu szyn.

Prace rozpoczną się już wieczorem w piątek 16 sierpnia o godz. 23:30, a zakończą w poniedziałek 19 sierpnia o godz. 4:30 rano. Roboty będą wymagały wstrzymania ruchu tramwajów w sobotę i niedzielę 17 i 18 sierpnia na odcinku od Strzyży PKM do skrzyżowania ulic Pomorskiej i Chłopskiej. Część linii tramwajowych zostanie skrócona bądź zmieniona, uruchomiana zostanie również autobusowa komunikacja zastępcza. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP