W weekend byliśmy na Gdańskiej Eko Strefie. Dziękujemy za Wasze odwiedziny!

Mnóstwo życzliwości, ogrom uśmiechów, dziesiątki dociekliwych pytań, a przede wszystkim wiele spotkań z Wami – świadomymi ekologicznie i ciekawymi otaczającego świata mieszkańcami Gdańska. Tak upłynęła nam sobota i niedziela podczas Gdańskiej Eko Strefy na skwerze Heweliusza, gdzie mogliśmy przybliżyć Wam tajniki naszej pracy. Dziękujemy, że byliście z nami!
Pracownicy GZDiZ - Agnieszka Siniuk i Karol Maj - odpowiadali na nurtujące Was kwestie dotyczące m.in. łąk miejskich i kwiatowych
Pracownicy GZDiZ - Agnieszka Siniuk i Karol Maj - odpowiadali na nurtujące Was kwestie dotyczące m.in. łąk miejskich i kwiatowych
fot. GZDiZ

Czym różnią się łąki miejskie od kwietnych? Jak się je zakłada? Czy można małą łąkę wysiać w swoim ogródku? Kiedy to najlepiej zrobić i jakie wybrać do tego gatunki roślin? Jak zbudować domek dla owadów? Kto się w nim zasiedli?

To tylko kilka z pokaźnej listy pytań, jakie zadaliście naszym pracownikom – Agnieszce Siniuk i Karolowi Majowi na naszym stoisku na Gdańskiej Eko Strefie. Mamy nadzieję, że udzielone przez nas wyjaśnienia i wskazówki pomogą Wam w tworzeniu w Waszym najbliższym otoczeniu przestrzeni przyjaznej naturalnemu środowisku i chroniącej tak cenną dla nas wszystkich przyrodę.

Udzielaliśmy również odpowiedzi na inne nurtujące Was kwestie. Przedstawialiśmy, czym jest idea lasów kieszonkowych i z jakimi problemami musimy się mierzyć w związku ze zmianami klimatycznymi. Na te pytania pomagali nam odpowiadać przedstawiciele fundacji Planet For Generations, promujący ideę małych lasów miejskich. Objaśnialiśmy także na czym polega racjonalne koszenie miejskiej zieleni i dlaczego niektóre z zieleńców nie mają i nie będą miały krótko przyciętej trawy. Wskazywaliśmy wreszcie, które z terenów zielonych podlegają administracji Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Tak, nie każdy zielony obszar Gdańska jest w naszym zarządzie i nie każdy trawnik czy zieleniec znajduje się w naszym utrzymaniu.

Poruszanych przez Was kwestii było naprawdę sporo. Łączy je jednak jedno – Wasza świadomość i troska o klimat oraz chęć dbania o nawet najdrobniejszą cząstkę przyrody – małego owada czy źdźbło trawy. Taką postawę lubimy i doceniamy!

Jeszcze raz, wspólnie z innymi uczestnikami Eko Strefy – jej organizatorem Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego, a także Zakładem Utylizacyjnym, Gdańskimi Wodami, Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną, Gdańskimi Usługami Komunalnymi, Gdańskim Ośrodkiem Sportu, Gdańskim Zoo, Strażą Miejską, Portem Czystej Energii, Hevelianum, PreZero i wieloma innymi instytucjami dziękujemy za Waszą obecność! I do zobaczenia na kolejnej Gdańskiej Eko Strefie!

Dziękujemy za obecność przy naszym stoisku na Gdańskiej Eko Strefie
Dziękujemy za obecność przy naszym stoisku na Gdańskiej Eko Strefie
fot. GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP