Niedzielne prace torowe na ul. Nowe Ogrody i Kartuskiej - AKTUALIZACJA

Ulice Nowe Ogrody oraz Kartuska to kolejne dwa odcinki gdańskich torowisk, na których wykonywane będą prace torowe. Zaplanowane zostały na niedzielę 25 sierpnia, a ich zakres obejmuje frezowanie szyn. Przeprowadzenie robót będzie wymagało wstrzymania ruchu tramwajowego na wspomnianych ulicach.
torowisko-10
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

 

AKTUALIZACJA - 23.08.2019

Z przyczyn technicznych zaplanowane na najbliższy weekend prace torowe na ulicach Nowe Ogrody i Kartuskiej zostaną przeprowadzone w mniejszym zakresie. Z tego powodu ruch tramwajów na tych ulicach zostanie wstrzymany jedynie w niedzielę 25 sierpnia. W sobotę 24 sierpnia tramwaje będą kursować bez zmian. Szczegóły funkcjonowania komunikacji miejskiej na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Zmniejszony zakres robót torowych obejmować będzie regulację i stabilizację torów na odcinku od ul. Pohulanka do pętli tramwajowej Siedlce.


21.08.2018

Prace, jakie zostaną przeprowadzone na torowisku na ul. Długie Ogrody i Kartuskiej (na odcinku od ul. 3 Maja do pętli Siedlce), będą polegały na frezowaniu powierzchni tocznej oraz bocznej główki szyny. Dzięki frezowaniu usunięte zostaną wady powierzchniowe z główki. W konsekwencji zmniejszony zostanie hałas, który powstaje na styku koła tramwajowego z szyną, a także ograniczone zostaną drgania. W dalszej perspektywie operacja frezowania szyn pozwala na zminimalizowanie zużycia przytwierdzeń, podkładów i podsypki torów poprzez redukcję drgań powstających w kontakcie koła z szyną.

Roboty na torowisku na ul. Nowe Ogrody i Kartuskiej prowadzone będą od piątku 23 sierpnia od godz. 23:30 do poniedziałku rano do godz. 4:30. W związku z tym w sobotę oraz niedzielę 24 i 25 sierpnia zostanie wstrzymany ruch tramwajów na wspomnianym odcinku od centrum Gdańska do dzielnicy Piecki-Migowo. Szczegóły funkcjonowania komunikacji miejskiej w tym rejonie można odnaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP