Uzupełniamy przystanki autobusowe o nowe ławki

Na 28 przystankach autobusowych zamontowane zostaną nowe ławki. To kontynuacja działań GZDiZ polegających na doposażeniu przystanków komunikacji miejskiej, które do tej pory zawierały jedynie słupki przystankowe. Prace montażowe potrwają do końca listopada.
Nowe ławki przystankowe pojawią się na 28 przystankach autobusowych
Nowe ławki pojawią się na 28 przystankach autobusowych
fot. GZDiZ

Ławki postawione zostaną w lokalizacjach, o które wnioskowali mieszkańcy. Pojawią się na 7 przystankach przy Trakcie św. Wojciecha i 3 przy ul. Starogardzkiej. Ławki zyskają też przystanki na ulicach: Marynarki Polskiej, Cygańskiej Górze, Smoluchowskiego, Pokoleń Lechii Gdańsk, Małomiejskiej, al. Hallera, Wałowej, Uczniowskiej, Telimeny i Świtezianki. Poniekąd drobiazg, a wpływa nie tylko na komfort pasażerów, ale też na ich bezpieczeństwo. Osoby oczekujące na autobus nie będą stały tuż przy ulicy, a siedziały na ustawionych w bezpiecznej odległości od jezdni ławkach bądź przy nich się gromadziły.

Konstrukcja nowych ławek o długości 140 cm. będzie stalowa, a ich siedziska wykonane z drewna liściastego o naturalnej jasnej kolorystyce.

GZDiZ od kilku lat sukcesywnie uzupełnia wyposażenie przystanków o ławki. W tym roku ustawiliśmy 18 sztuk, w ubiegłym zaś 28. W pierwszej kolejności nowe ławki trafiały na przystanki o większej liczbie pasażerów. Teraz w naturalny sposób przyszła kolej na te mniej uczęszczane. Docelowo chcemy, aby na większości przystanków wyposażonych tylko w słupek przystankowy została zamontowana ławka.

Wykaz przystanków, na których zostaną zamontowane ławki wolnostojące:

Wykaz ławek
Nowe ławki zamontowane zostaną do końca listopada
Nowe ławki zamontowane zostaną do końca listopada
fot. GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP