Awaria parkometrów usunięta. Można wnosić opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania i Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania

Awaria parkometrów, która wystąpiła w piątek 31 lipca została usunięta. Kierowcy mogą wnosić opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania i Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania.
Parkometr w Gdańsku
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

AKTUALIZACJA - 3 sierpnia

Parkometry, które znajdują się w Strefie Płatnego Parkowania oraz Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania po usunięciu awarii działają poprawnie. Kierowcy mogą wnosić w nich opłaty za postój. Ponownie funkcjonuje również możliwość płacenia za parkowanie w SPP i ŚSPP za pomocą aplikacji mobilnych. Tym samym wznowione zostało także nakładanie opłat dodatkowych przez kontrolerów.


31 lipca

Z powodu awarii oprogramowania firmy obsługującej system parkowania w Gdańsku nie działają parkometry.  Nie ma możliwości wnoszenia opłat zarówno w parkometrach jak i za pomocą aplikacji mobilnych. Trwa diagnozowanie awarii i jej usuwanie. Poinformujemy jak parkometry zaczną działać. W związku z awarią nie nakładamy opłat dodatkowych.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP