Uratujmy nóżkę Piotrusia!

Piotruś Gwiazdowski ma niespełna 2 latka i jest wnukiem jednego z naszych pracowników. Jest wesołym i pogodnym chłopcem, jednak od samych narodzin jego życie naznaczone jest cierpieniem. Dzięki Waszym gorącym sercom i wsparciu możemy jednak sprawić, by mógł cieszyć radosnym, pozbawionym bólu dzieciństwem.
Piotruś Gwiazdowski
fot. siepomaga.pl

Piotruś urodził się z fibular hemimelią – wrodzoną wadą, polegającą na braku kości strzałkowej oraz znacznym skróceniem kończyny dolnej. Wada sprawia, że jedna nóżka Piotrusia jest krótsza od zdrowej kończyny. Już teraz różnica między obiema nóżkami Piotrusia to ponad 3 centymetry, co przekłada się na mocne obciążenie kręgosłupa przy próbie stawiania pierwszych kroków. Brak leczenia wady skończy się trwałym kalectwem.

Dla nóżki Piotrusia jest jednak ratunek. To operacja przebudowy całego stawu skokowego wraz z uwolnieniem nerwów oraz operacja wydłużenia nóżki. By zabiegi odniosły swój skutek muszą zostać przeprowadzone do drugiego roku życia.

Operacji uratowania nóżki Piotrusia podjęli się lekarze z kliniki ortopedycznej Paley European Institute z Warszawy, jednak jej koszt to ponad 400 tysięcy złotych. Rodzina i bliscy Piotrusia sami nie są w stanie zebrać takiej sumy, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie. Prosimy o pomoc i włączenie się do zbiórki na portalu siepomaga.pl, gdzie możecie wpłacać datki na leczenie Piotrusia. Za każdy grosz już teraz gorąco dziękujemy!

Więcej informacji o Piotrusiu oraz możliwość wpłaty na stronie: https://www.siepomaga.pl/nozka-piotrusia


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP