Trwa wymiana nawierzchni na al. Armii Krajowej

Od soboty, 8 czerwca obowiązuje zmiana organizacji ruchu w związku z pracami drogowymi na odcinku al. Armii Krajowej od skrzyżowania z al. Havla do estakady nad al. Sikorskiego. Prace odbywają się zgodnie z przyjętym harmonogramem, a drogowcy przystąpili do układania warstwy wiążącej.
Trwa remont al. Armii Krajowej
Trwa remont al. Armii Krajowej
Karol Stańczak/GZDiZ

W pierwszy weekend, czyli od 8 do 9 czerwca prowadzone były prace polegając na frezowaniu całej nawierzchni, zarówno wierzchniej warstwy ścieralnej, a także znajdującej się pod nią warstwy wiążącej. Z uwagi na to, w miejscach rozpoczynających i kończących remontowany odcinek, kierowcy mogli odczuwać zmianę wysokości jezdni. Rozpoczęły się już jednak prace przy układaniu nowej warstwy wiążącej, która zmniejszy odczuwalny uskok.

Do piątku, 14 czerwca prace prowadzone będą w godzinach 20.00 – 4.00. Na prawej stronie jezdni odcinka od al. Havla w kierunku centrum położono już 60% warstwy wiążącej. Udało się wyłożyć ją także w całości na zjeździe w al. Sikorskiego. Kolejnym krokiem będzie wyłożenie warstwy wiążąca na lewej stronie, na takim samym odcinku jak udało się zrobić to po prawej stronie oraz na pozostałych dwóch fragmentach.

Prace przy frezowaniu al. Armii Krajowej
Prace przy frezowaniu al. Armii Krajowej
Karol Stańczak/GZDiZ

W weekend 15-16 czerwca oraz poniedziałek 17 czerwca na remontowanym odcinku al. Armii Krajowej roboty realizowane będą w ciągu dnia. Podczas tego etapu, także przy zmianach w ruchu, układana będzie ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas remontu jezdnia al. Armii Krajowej jest częściowo zawężana, jednak pozostaje przejezdna. Konieczne jest także zawężenie jezdni do jednego pasa przed al. Havla tak, aby tworzące się korki nie blokowały przejazdu przez skrzyżowanie. W momencie układania warstwy ścieralnej na pasie do skrętu w prawo w al. Sikorskiego wprowadzony będzie objazd. W obrębie modernizowanego odcinka obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Całość prac zakończy się najpóźniej do 24 czerwca.

 

 


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP