Tristar bez tajemnic

Zwycięzca tegorocznej aukcji na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedził salę operatorską Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem. O bezpieczeństwie, skomplikowanym świecie algorytmów i tajnikach monitorowania ruchu Panu Jakubowi i jego gościowi opowiedzieli pracownicy Działu Sterowania Ruchem.
Na zdjęciu widać zwycięzców licytacji oraz pracowników Działu Sterowania Ruchem
O tajnikach pracy opowiedzieli nasi specjaliści z Działu Sterowania Ruchem
Karol Stańczak/GZDiZ

Optymalizacja algorytmów sterowania, korekty programów sygnalizacji, zarządzanie tablicami zmiennej treści, wdrażanie nowych rozwiązań i udoskonalanie programu, a także bieżąca obsługa informatyczna systemu – takie zadania realizuje na co dzień załoga Tristara.

Pan Jakub z Bytomia, który wygrał tegoroczną licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał okazję zarówno poznać tajniki pracy naszych specjalistów, zobaczyć wnętrze centrum zarządzania jak i obejrzeć największe gdańskie skrzyżowania z zupełnie nowej perspektywy. Towarzyszył mu kolega, Pan Marcin. Okazało się, że obaj nie są laikami w temacie sterowania ruchem, dzięki czemu spotkanie w sali operatorskiej przerodziło się w wymianę doświadczeń i rozmowę na temat innowacji technologicznych i nowych trendów związanych ze sterowaniem ruchem.

Pamiątkowe zdjęcie zwycięzcy licytacji
Pamiątkowe zdjęcie zwycięzcy licytacji w sali operatorskiej TRISTARA
Karol Stańczak/GZDiZ

Odwiedziny w sali operatorskiej Tristara to pierwsza z tegorocznych atrakcji, które były licytowane w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A już niedługo na wycieczkę do Tunelu pod Martwą Wisłą przyjedzie Pani Joanna z rodziną, a Park Oliwski i jego historię pozna Pani Ewa z rodziną. Dzięki hojności licytujących, na rzecz WOŚP przekazaliśmy w tym roku blisko 3 tysiące złotych.

Na zdjęciu widoczne jest podziękowanie i certyfikat dla zwycięzców licytacji
Dziękujemy za udział w licytacji!
Karol Stańczak/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP