Skwer Kwitnących Wiśni na Przymorzu nabiera kształtów. Pierwszy etap realizacji zakończony

Zakończył się pierwszy etap prac nad Skwerem Kwitnących Wiśni. Na terenie za przychodnią przy ul. Jagiellońskiej powstały alejki spacerowe. Projekt realizowany w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego 2021 inspirowany jest kulturą Japonii.
Na terenie za przychodnią przy ul. Jagiellońskiej powstały alejki spacerowe
Na terenie za przychodnią przy ul. Jagiellońskiej powstały alejki spacerowe
GZDiZ

W ubiegłym roku stworzony został projekt zadania „Park kieszonkowy Przymorze Wielkie. Kwitnące wiśnie nie tylko w Japonii. Skwer wypoczynkowy za przychodnią”. Pod koniec sierpnia przyszedł czas na jego realizację, którą po konsultacjach z wnioskodawcą podzielono na etapy. Powodem jest znaczący wzrost cen materiałów budowlanych, szkółkarskich oraz usług wykonawców.

Zakres realizacji pierwszego etapu objął:

  • zabezpieczenie ochronne istniejącego drzewostanu na czas prowadzenia robót
  • wykonanie alejek spacerowych z nawierzchni mineralnej
  • uporządkowanie i odtworzenie terenu przyległego w obrębie inwestycji

Wnioskodawca złożył w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego 2023 projekt będący kontynuacją rozpoczętego zadania. Głosowanie mieszkańców nad inicjatywami zostanie przeprowadzone między 26 września a 10 października 2022 r. Już dziś zachęcamy do głosowania.

Na terenie parku kieszonkowego zgodnie z projektem znaleźć się mają m.in. drzewa wiśniowe oraz elementy małej architektury: ławki, kosze, ławki bujane czy ławki w połączeniu z biblioteczką terenową. Częścią projektu jest również charakterystyczna dla ogrodów japońskich stylizowana orientalna brama tori.

Skwer Kwitnących Wiśni powstaje na zadrzewionym terenie ograniczonym ogrodzeniami: ogródków działkowych, kościoła pw. Św. Józefa i Domu Medycznego Jagiellońska. Skwer będzie otwarty od strony ciągu pieszo-rowerowego prowadzącego do ulic Chłopskiej oraz Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

O Skwerze Kwitnących Wiśni pisaliśmy również TUTAJ i TUTAJ.

Projekt realizowany w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego 2021 inspirowany jest kulturą Japonii
Projekt realizowany w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego 2021 inspirowany jest kulturą Japonii
GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP