Skrzyżowanie ulic Batorego i Matki Polki wyniesione

Zakończyliśmy przebudowę skrzyżowania ulic Batorego i Matki Polki we Wrzeszczu Górnym, która polegała na jego wyniesieniu. To element infrastruktury drogowej poprawiający bezpieczeństwo ruchu w sąsiedztwie placówek edukacyjnych.
Wyniesione skrzyżowanie na ul. Matki Polki - Batorego
Wyniesione skrzyżowanie na ul. Matki Polki - Batorego
fot. GZDiZ

Prace na skrzyżowaniu zakończyły się tuż przed świętami. Ich efektem jest wyniesienie tarczy całego skrzyżowania o 10 cm. Zostało ono wykonane z wykorzystaniem żółtej kostki betonowej, co ułatwi jego dostrzeżenie przez nadjeżdżających kierowców.  Usunięte zostaną znajdujące się przy skrzyżowaniu progi zwalniające, które teraz już nie będą potrzebne.

Wyniesienie skrzyżowania ulic Batorego i Matki Polki to kolejne z działań uspokajających ruch w tej części Wrzeszcza Górnego, gdzie znajdują się placówki edukacyjne. W wakacje zarówno przed Szkołą Podstawową nr 45 przy ul. Matki Polki, jak i przy Zespole Szkół Specjalnych nr 1 przy ul. Batorego wymalowane zostały specjalne oznakowanie poziome – napis „SZKOŁA” oraz czerwono-zielone pasy.

Koniec prac na skrzyżowaniu to powrót stałej organizacji ruchu. Skrzyżowanie jest przejezdne we wszystkich relacjach, a na odcinku ul. Matki Polki od wjazdu na teren szkoły do ul. Partyzantów ponownie obowiązuje ruch jednokierunkowy.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP