Skrzyżowanie ulic Batorego i Matki Polki będzie wyniesione [AKTUALIZACJA 01.12]

Jeszcze bardziej zwiększamy bezpieczeństwo ruchu w sąsiedztwie szkół przy ul. Batorego i ul. Matki Polki we Wrzeszczu Górnym. Po wymalowaniu pod koniec wakacji przy przejściach dla pieszych dodatkowego oznakowania poziomego, w listopadzie i grudniu przebudujemy skrzyżowanie obu ulic, które zostanie wyniesione. Prace potrwają od 17 listopada do 21 grudnia. W ich trakcie kierowcy korzystać będą musieli z objazdów.
Skrzyżowanie ulic Matki Polki i Batorego zostanie wyniesione
Skrzyżowanie ulic Matki Polki i Batorego zostanie wyniesione
fot. GZDiZ

AKTUALIZACJA - 1 grudnia

W poniedziałek 5 grudnia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Matki Polki oraz Batorego. W związku z rozpoczęciem drugiego etapu robót zamknięta zostanie część skrzyżowania ul. Batorego od strony ul. Sosnowej. Do ul. Matki Polki dojazd możliwy będzie od strony ul. Jaśkowa Dolina. Wjazd możliwy będzie też od ul. Partyzantów. Ul. Matki Polki będzie dwukierunkowa na jej całej długości – również na odcinku między wjazdem na teren szkoły a ul. Partyzantów. Taka organizacja ruchu potrwa planowo do 21 grudnia. 


AKTUALIZACJA - 23 listopada

W środę 23 listopada w godzinach wieczornych wprowadzona zostanie zmiana w tymczasowej organizacji ruchu w związku z przebudową skrzyżowania ulic Matki Polki i Batorego. Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego na całym odcinku ul. Matki Polki - wjazd w ul. Matki Polki możliwy będzie od strony ul. Partyzantów. 


Wyniesione skrzyżowanie uspokoi ruch

Zakres przebudowy skrzyżowania ulic Batorego i Matki Polki przewiduje wyniesienie jego tarczy o 10 cm. Ponadto skrzyżowanie wykonane zostanie z kostki betonowej w kolorze żółtym, co ułatwi widoczność zbliżającym się do niego kierowcom. Zdemontowane zostaną wyspowe progi zwalniające ustawione obecnie na wysokości Konsulatu Federacji Rosyjskiej.

Wyniesienie skrzyżowania ulic Batorego i Matki Polki to kolejne z działań uspokajających ruch w tej części Wrzeszcza Górnego, gdzie znajdują się placówki edukacyjne. W wakacje zarówno przed Szkołą Podstawową nr 45 przy ul. matki Polki, jak i przy Zespole Szkół Specjalnych nr 1 przy ul. Batorego wymalowane zostały specjalne oznakowanie poziome – napis „SZKOŁA” oraz czerwono-zielone pasy.

Zmiany w organizacji ruchu

  • Prace drogowe na skrzyżowaniu będą podzielone na dwa etapy. W każdym z nich niemożliwy będzie przejazd na wprost ul. Batorego pomiędzy ul. Sosnową, a Jaśkową Doliną.
  • W pierwszym etapie (17.11 – 05.12) zamknięta zostanie część skrzyżowania od strony ul. Jaśkowa Dolina do ul. Matki Polki. Objazd ulicami: Jaśkowa Dolina, Grunwaldzka, Partyzantów i Sosnowa. Przez skrzyżowanie Matki Polki z Batorego możliwy będzie przejazd ul. Matki Polki w obu kierunkach oraz skręt w ul. Batorego w kierunku ul. Sosnowej.
  • W drugim etapie (05.12 – 15.12) zamknięta zostanie część skrzyżowania ul. Batorego od strony ul. Sosnowej. Do ul. Matki Polki dojedziemy od strony ul. Jaśkowa Dolina. Wjazd możliwy będzie też od ul. Partyzantów. W tym etapie ul. Matki Polki będzie dwukierunkowa na jej całej długości – również na odcinku między wjazdem na teren szkoły a ul. Partyzantów.

Trasa objazdów będzie wskazana z pomocą tymczasowego oznakowania pionowego.

Po zakończeniu drugiego etapu od 15 do 21 grudnia trwać będzie przerwa technologiczna, potrzebna do związania warstw podbudowy betonowej. Dlatego w tym okresie ruch przez skrzyżowanie pozostanie ograniczony jak w drugim etapie.

Organizacja ruchu podczas I etapu prac
Organizacja ruchu podczas I etapu prac
google maps
Organizacja ruchu podczas II etapu prac
Organizacja ruchu podczas II etapu prac
google maps

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP