Skrzyżowanie ulic Batorego i Matki Polki będzie wyniesione [AKTUALIZACJA 23.11]

Jeszcze bardziej zwiększamy bezpieczeństwo ruchu w sąsiedztwie szkół przy ul. Batorego i ul. Matki Polki we Wrzeszczu Górnym. Po wymalowaniu pod koniec wakacji przy przejściach dla pieszych dodatkowego oznakowania poziomego, w listopadzie i grudniu przebudujemy skrzyżowanie obu ulic, które zostanie wyniesione. Prace potrwają od 17 listopada do 21 grudnia. W ich trakcie kierowcy korzystać będą musieli z objazdów.
Skrzyżowanie ulic Matki Polki i Batorego zostanie wyniesione
Skrzyżowanie ulic Matki Polki i Batorego zostanie wyniesione
fot. GZDiZ

AKTUALIZACJA - 23 listopada

W środę 23 listopada w godzinach wieczornych wprowadzona zostanie zmiana w tymczasowej organizacji ruchu w związku z przebudową skrzyżowania ulic Matki Polki i Batorego. Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego na całym odcinku ul. Matki Polki - wjazd w ul. Matki Polki możliwy będzie od strony ul. Partyzantów. 


Wyniesione skrzyżowanie uspokoi ruch

Zakres przebudowy skrzyżowania ulic Batorego i Matki Polki przewiduje wyniesienie jego tarczy o 10 cm. Ponadto skrzyżowanie wykonane zostanie z kostki betonowej w kolorze żółtym, co ułatwi widoczność zbliżającym się do niego kierowcom. Zdemontowane zostaną wyspowe progi zwalniające ustawione obecnie na wysokości Konsulatu Federacji Rosyjskiej.

Wyniesienie skrzyżowania ulic Batorego i Matki Polki to kolejne z działań uspokajających ruch w tej części Wrzeszcza Górnego, gdzie znajdują się placówki edukacyjne. W wakacje zarówno przed Szkołą Podstawową nr 45 przy ul. matki Polki, jak i przy Zespole Szkół Specjalnych nr 1 przy ul. Batorego wymalowane zostały specjalne oznakowanie poziome – napis „SZKOŁA” oraz czerwono-zielone pasy.

Zmiany w organizacji ruchu

  • Prace drogowe na skrzyżowaniu będą podzielone na dwa etapy. W każdym z nich niemożliwy będzie przejazd na wprost ul. Batorego pomiędzy ul. Sosnową, a Jaśkową Doliną.
  • W pierwszym etapie (17.11 – 05.12) zamknięta zostanie część skrzyżowania od strony ul. Jaśkowa Dolina do ul. Matki Polki. Objazd ulicami: Jaśkowa Dolina, Grunwaldzka, Partyzantów i Sosnowa. Przez skrzyżowanie Matki Polki z Batorego możliwy będzie przejazd ul. Matki Polki w obu kierunkach oraz skręt w ul. Batorego w kierunku ul. Sosnowej.
  • W drugim etapie (05.12 – 15.12) zamknięta zostanie część skrzyżowania ul. Batorego od strony ul. Sosnowej. Do ul. Matki Polki dojedziemy od strony ul. Jaśkowa Dolina. Wjazd możliwy będzie też od ul. Partyzantów. W tym etapie ul. Matki Polki będzie dwukierunkowa na jej całej długości – również na odcinku między wjazdem na teren szkoły a ul. Partyzantów.

Trasa objazdów będzie wskazana z pomocą tymczasowego oznakowania pionowego.

Po zakończeniu drugiego etapu od 15 do 21 grudnia trwać będzie przerwa technologiczna, potrzebna do związania warstw podbudowy betonowej. Dlatego w tym okresie ruch przez skrzyżowanie pozostanie ograniczony jak w drugim etapie.

Organizacja ruchu podczas I etapu prac
Organizacja ruchu podczas I etapu prac
google maps
Organizacja ruchu podczas II etapu prac
Organizacja ruchu podczas II etapu prac
google maps

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP