Samochód za wakacyjną pracę

Fundacja Społecznie Bezpieczni zarobiła w wakacje na samochód. Przez dwa miesiące podopieczni fundacji obsługiwali parking nadmorski na Stogach. Dwumiesięczny utarg wyniósł 104.850 zł. Pieniądze przeznaczone zostały między innymi na samochód do przewozu osób niepełnosprawnych i starszych. Na dzień przed wigilią kluczyki do samochodu symbolicznie przekazała Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
79832483_579266492910373_2538316180058275840_o
fot. GZDiZ/Magdalena Kiljan

Parking Nadmorski na gdańskich Stogach w minionym sezonie obsługiwali podopieczni Fundacji Społecznie Bezpieczni. Utarg za miesiąc lipiec na Stogach wyniósł 39.340 zł., za sierpień 65.510 zł. Dało to łączną kwotę w wysokości 104.850 zł.  Część zarobionych pieniędzy przeznaczona została na zakup  samochodu Dacia Dokker w wersji osobowej. Auto posłuży do przewozu osób niepełnosprawnych, starszych do lekarza i urzędu, oraz do przewożenia żywności i obsługi bieżącej działalności placówki.

Fundacja Społecznie Bezpieczni jest organizacją pozarządową działającą na polu ekonomii społecznej. Od lutego 2018 roku prowadzi  Parking Społecznie Odpowiedzialny przy ul. Lawendowej, który daje pełnoetatową pracę dla 3 osób. Dochód w całości przeznaczany jest na wsparcie schroniska dla osób bezdomnych. Średnio, miesięcznie do kasy parkingu wpływa kilkanaście tysięcy złotych. Dotychczas z działalności parkingu zakupiono m.in. specjalistyczne łóżka dla osób niepełnosprawnych, podopiecznych schroniska na ul. Równej w Gdańsku. Dodatkowo w budce parkingowej zbierane są do puszki pieniądze na żywność dla osób potrzebujących. Można również zakupić na miejscu bon obiadowy w kwocie 10 zł i przekazać go osobie, która potrzebuje ciepłego posiłku. Bony można realizować w trzech jadłodajniach na terenie Gdańska. Pod opieką organizacji jest również punkt widokowy Żuraw M3 na terenie Stoczni Cesarskiej, który w sezonie można zwiedzać z przewodnikiem. Fundacja jest partnerem w projekcie Rewitalizacji Nowego Portu. Projekt polega na wsparciu mieszkańców Nowego Portu poprzez realizację zajęć psychologiczno pedagogicznych dla matek z dziećmi i bieżącego wsparcia asystentów środowiskowych i animatorów społeczności lokalnej. W przyszłym roku zostanie oddany do użytku Klub Aktywnego Mieszkańca, gdzie mieszkańcy Nowego Potu będą mogli skorzystać  z szerokiej oferty wsparcia i różnorodnych aktywności.Fundacja wspiera osoby potrzebujące realizując działania nakierowane na ekonomię społeczną. Nasi podopieczni to osoby, które w ramach działalności Fundacji mogą otrzymać pracę przy wsparciu asystenta, który pomaga przejść przez różnorakie życiowe trudności.

Fundacja poprzez swoją działalność wspiera osoby bezdomne i potrzebujące z terenu Gdańska, podopiecznych Towarzystwa pomocy im. Św. Brata Alberta, których jest blisko 1000 osób.  Relacja z uroczystego przekazania kluczyków na stronie gdansk.pl.

80082626_579266362910386_1377076058238484480_o
fot. GZDiZ/ Magdalena Kiljan
 

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP