Ruszają prace na wiadukcie na al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego

W poniedziałek 18 lipca zmieni się organizacja ruchu wiadukcie na al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego. Do jednego pasa zawężona zostanie jezdnia wiaduktu prowadząca w stronę al. Armii Krajowej. Związane jest to rozpoczęciem remontu obiektu, który planowo potrwa do 20 grudnia. W jego trakcie konieczne będzie czasowe zamknięcie całego wiaduktu.
Remont wiaduktu na al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego potrwa do grudnia 2022
Remont wiaduktu na al. Armii Krajowej i al. Sikorskiego potrwa do grudnia 2022
fot. GZDiZ

Najpierw zawężenie, potem zamknięcie

Pierwsze etapy prac zakładają utrzymanie przejezdności wiaduktu. W zależności od postępu robót wyłączany z ruchu będzie prawy bądź lewy pas jezdni prowadzącej od al. Sikorskiego w stronę al. Armii Krajowej (jezdnia w kierunku al. Havla i ul. Łostowickiej). Prędkość na wiadukcie ograniczona będzie do 30 km/h.

Kolejne etapy prac zakładają wyłączenie z ruchu całego obiektu. Kierowcy pojadą wówczas objazdem. Dojazd do skrzyżowania al. Armii Krajowej z al. Havla i ul. Łostowicką możliwy będzie ul. Witosa. O dokładnym terminie zamknięcia całego wiaduktu poinformujemy z wyprzedzeniem.

Remont wiaduktu wiązać się również będzie ze zmianami w organizacji ruchu na jezdni al. Armii Krajowej (kierunek al. Havla i ul. Łostowicka) przebiegającej pod obiektem. Tam ruch również będzie ograniczany do jednego pasa – w zależności od postępu prac prawego lub lewego. Także w przypadku tych zmian poinformujemy o ich konkretnym terminie.

Zakres prac na wiadukcie

Zmiany w organizacji ruchu na wiadukcie związane są z jego kompleksowym remontem. Zakres prac obejmuje wymianę jego wyeksploatowanych elementów – m.in. dylatacji i barier ochronnych, a także naprawę części betonowych i konserwację łożysk. Jezdnia wiaduktu otrzyma nową nawierzchnię, a elementy stalowe i betonowe nowe zabezpieczenie antykorozyjne. Ponadto umocnione i zabezpieczone zostaną skarpy, na których posadowione są filary wiaduktu.

Przypominamy, że w latach 2020-2021 wykonaliśmy już analogiczne prace na obu kładkach dla pieszych znajdujących się od strony al. Havla oraz od strony ul. Pobiedzisko, a także na wiadukcie umożliwiającym zjazd z al. Armii Krajowej na al. Sikorskiego.

O przygotowaniach do remontu wiaduktu pisaliśmy TUTAJ


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP