Ruch dwukierunkowy na ul. Skłodowskiej-Curie

Od piątku, 28 czerwca ul. Marii Skłodowskiej-Curie na całej swojej długości będzie dwukierunkowa. Na zmianie tymczasowej organizacji ruchu drogowego powinni zyskać przede wszystkim mieszkańcy, jak i osoby korzystające z usług placówek opieki zdrowotnej i studenci uczelni medycznej.
Ruch dwukierunkowy na ul. Skłodowskiej-Curie
Ruch dwukierunkowy na ul. Skłodowskiej-Curie
GZDiZ

Nowa organizacja ruchu drogowego zostanie wprowadzona na kilka najbliższych miesięcy. Jeżeli rozwiązanie skutecznie poprawi płynność ruchu, a jednocześnie nie wpłynie na pogorszenie aspektów bezpieczeństwa ruchu drogowego, będzie analizowane pozostawienie jej na stałe.

Obecnie na ul. Skłodowskiej-Curie w dwóch kierunkach można poruszać się tylko na odcinku od ul. Dębinki do ul. Hoene-Wrońskiego. Drugi odcinek od Traktu Konnego do ul. Hoene-Wrońskiego jest jednokierunkowy w relacji do ul. Dębinki, z wyłączeniem pojazdów poruszających się na teren pobliskiej budowy. Po zmianach także na tym fragmencie pojazdy do 3,5 t będą mogły poruszać się w obie strony.

Zmiana wpłynie pozytywnie na kierowców, którzy jadąc od strony szpitala UCK oraz z Aniołków zyskają drugą trasę dojazdową do Traktu Konnego i al. Zwycięstwa. Pozwoli to tym samym na odciążenie dolnego odcinka ul. Smoluchowskiego, na którym po wyznaczeniu na nim kontrapasa autobusowego ruch w stronę al. Zwycięstwa odbywa się jednym pasem.

Mniejsze natężenie ruchu na ul. Smoluchowskiego to przede wszystkim ułatwienie w dojeździe i wyjeździe karetek pogotowia na teren kompleksu szpitalnego. Zmiany odczują zmotoryzowani pacjenci UCK, jak również pasażerowie komunikacji miejskiej. Zmniejszenie zatorów drogowych na ul. Smoluchowskiego skróci czas jadących nią do al. Zwycięstwa autobusów. Wskazane zmiany w organizacji ruchu drogowego spowodowane są chęcią poprawy warunków ruchu w rejonie szpitala oraz uczelni.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP