Renowacja bramy wejściowej do Parku Przymorze

Historyczna brama wejściowa do Parku Przymorze już wkrótce odzyska pierwotną formę. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przystąpił do prac, które mają na celu odremontowanie bramy do parku, znajdującej się od strony ul. Tysiąclecia. Renowacja bramy to realizacja wniosku z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.
_MG_9581.JPG
fot. Paweł Burkiewicz/GZDiZ

Brama wejściowa do Parku Przymorze pochodzi z początków XX wieku i posiada status zabytku. Dlatego do prac związanych z jej renowacją potrzebna była pozytywna decyzja Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Zakres robót obejmuje nie tylko odbudowanie zniszczonych kamiennych słupów, ale także odtworzenie całego metalowego przęsła bramy. Oprócz tego naprawiona zostanie zachowana podmurówka ogrodzenia. Wyprofilowana zostanie także nawierzchnia gruntowa w sąsiedztwie bramy, która umożliwi odpływ wód opadowych do studzienki kanalizacji deszczowej.

Renowacja bramy wejściowej do Parku Przymorze to jedno z zadań Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Prace remontowe zakończą się w pierwszej połowie września. Wartość prac to 39 360,00 zł.

cała brama 2
fot. Paweł Burkiewicz/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Civitas- PATK4SUMP
CMT