Renowacja balustrad i osłon przeciwporażeniowych na wiadukcie na al. Żołnierzy Wyklętych [AKTUALIZACJA 20.04]

Od poniedziałku 4 kwietnia na wiadukcie nad torami kolejowymi w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych na wysokości Galerii Bałtyckiej prowadzone będą prace związane z renowacją balustrad i osłon przeciwporażeniowych. Roboty będą wymagały zawężenia fragmentów jezdni do jednego pasa ruchu. Pierwszy etap prac potrwa ok. 10 dni. Termin rozpoczęcia kolejnego uzależniony jest od postępów robót i warunków atmosferycznych.
Wiadukt w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych
Wiadukt w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

AKTUALIZACJA - 20.04

21 kwietnia rozpocznie się kolejny etap prac na wiadukcie w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych w kierunku Zaspy. W czasie demontażu balustrad i ekranów przeciwporażeniowych wyłączony będzie lewy pas ruchu. Kierowcy będą mogli korzystać z prawego pasa.

Planowane zakończenie prac - 30 kwietnia.


AKTUALIZACJA - 12.04

W środę 13 kwietnia rozpocznie się drugi etap prac na wiadukcie w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych w kierunku Zaspy. Podczas renowacji balustrad i osłon przeciwporażeniowych wyłączony z ruchu zostanie prawy pas, a także zamknięty zostanie chodnik. Ruch pieszych odbywać się będzie chodnikiem na wiadukcie w kierunku al. Grunwaldzkiej. 

Podobnie jak w pierwszy etapie podczas robót w rejonie zjazdu z wiaduktu oraz przy wlocie od strony Galerii Bałtyckiej ruch sterowany będzie ręcznie.

Planowane zakończenie prac - 22 kwietnia.


Balustrady i osłony przeciwporażeniowe naprawione zostaną na wiadukcie prowadzącym w kierunku Zaspy. Dotychczasowe elementy zostaną zdemontowane i poddane renowacji oraz pokryte nową powłoką antykorozyjną. Następnie odbędzie się ich ponowny montaż. W ramach prac umyta zostanie konstrukcja nośna wiaduktu, która również zyska nowe zabezpieczenie antykorozyjne.

W trakcie robót jezdnia al. Żołnierzy Wyklętych na wiadukcie w kierunku Zaspy będzie fragmentami zawężana do jednego pasa ruchu. W pierwszym etapie, który w zależności od pogody potrwa do połowy kwietnia zamknięty zostanie odcinek lewego pasa.

Po zakończeniu prac na lewym pasie planowane jest wykonanie analogicznych na prawym. Wówczas zamknięty zostanie odcinek jezdni po prawej stronie oraz wyłączony z użytkowania przebiegający tamtędy chodnik. Piesi w tym czasie będą mogli korzystać z chodnika po drugiej stronie obiektu.

W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu przy pracach w rejonie zjazdu z wiaduktu, a także przy wlocie od strony Galerii Bałtyckiej ruch sterowany będzie ręcznie.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP