Remont wiaduktu w ciągu ul. Nowatorów - AKTUALIZACJA

We wtorek 16 lipca ruszą prace związane z remontem wiaduktu nad torami kolejowymi, znajdującym się w ciągu ul. Nowatorów. Tego dnia wiadukt zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów oraz wprowadzone zostaną objazdy. Planowo roboty oraz utrudnienia w ruchu potrwają do 12 sierpnia.
1.JPG

Zakres prac, jakie toczyć się będą na wiadukcie, obejmuje wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej warstwy ścieralnej oraz nowej dylatacji. Przeprowadzony zostanie również remont spodu wiaduktu.

Ze względu na roboty drogowe od 16 lipca do 12 sierpnia wiadukt będzie wyłączony z ruchu pojazdów (ruch pieszych na wiadukcie będzie odbywać się bez zmian). Dla samochodów objazd poprowadzony zostanie Obwodnicą Trójmiasta, ul. Budowlanych, ul. Słowackiego oraz ul. Kartuską.

Wiadukt w ciągu ul. Nowatorów powstał w 1951 roku. W 2003 roku przeszedł gruntowny remont. Posiada klasę obciążeń C – poruszać mogą się nim pojazdy do 30 ton.

W związku z pracami nastąpia zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczegóły na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

4.JPG

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP