Remont nawierzchni al. Hallera od ul. Kościuszki do ul. Grudziądzkiej [AKTUALIZACJA - 27.05]

We wtorek 6 kwietnia rozpoczną się prace drogowe związane z remontem nawierzchni al. Hallera na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Grudziądzkiej w kierunku Brzeźna. Oprócz naprawy nawierzchni poprawione zostanie bezpieczeństwo ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych i wykonane zostaną miejsca postojowe w rejonie Rodzinnych Ogródków Działkowych. Prace potrwają do połowy czerwca 2021 roku.
Remont al. Hallera obejmie odcinek od ul. Kościuszki do ul. Grudziądzkiej w stronę Brzeźna
Remont al. Hallera obejmie odcinek od ul. Kościuszki do ul. Grudziądzkiej w stronę Brzeźna
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

AKTUALIZACJA – 27 maja 2021

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne nastąpiło przesunięcie terminu wprowadzenia zmian w organizacji ruchu.

We wtorek 25 maja zamknięty został prawy pas, natomiast kolejne zmiany wprowadzane będą w następujących dniach:

  • 1 czerwca (wtorek) wprowadzona zostanie organizacja ruchu wg etapu II – zamknięcie lewego pasa, ruch odbywać się będzie na prawym pasie
  • 2 czerwca (środa) wprowadzona zostanie organizacja ruchu wg etapu I – zamknięcie prawego pasa, ruch odbywać się będzie na lewym pasie
  • od 3 czerwca (czwartek) obowiązywać będzie organizacja ruchu wg etapu II – zamknięcie lewego pasa, ruch odbywać się będzie na prawym pasie

AKTUALIZACJA - 19 maja

W związku z pracami polegającymi na układaniu na remontowanym odcinku al. Hallera ostatniej warstwy bitumicznej (ścieralnej), a także wykonaniu dojść do przejść dla pieszych od wtorku 25 maja nastąpią zmiany w organizacji ruchu:

  • 25 maja (wtorek) wprowadzona zostanie organizacja ruchu wg etapu I – zamknięcie prawego pasa, ruch odbywać się będzie na lewym pasie
  • 26 maja (środa) wprowadzona zostanie organizacja ruchu wg etapu II – zamknięcie lewego pasa, ruch odbywać się będzie na prawym pasie
  • 27 maja (czwartek) wprowadzona zostanie organizacja ruchu wg etapu I – zamknięcie prawego pasa, ruch odbywać się będzie na lewym pasie
  • od 28 maja (piątek) obowiązywać będzie organizacja ruchu wg etapu II – zamknięcie lewego pasa, ruch odbywać się będzie na prawym pasie

Uwaga! Terminy zmian w organizacji ruchu mogą ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne.


AKTUALIZACJA - 27 kwietnia

W środę 28 kwietnia w godzinach porannych rozpocznie się drugi etap naprawy nawierzchni al. Hallera na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Grudziądzkiej. Kierowcy będą mogli korzystać z prawego wyremontowanego pasa, natomiast zamknięty dla ruchu zostanie lewy pas.

Na wlocie skrzyżowania al. Hallera z ul. Kościuszki zamknięty zostanie środkowy pas do jazdy na wprost. Ponadto nie będzie możliwości skrętu w lewo na skrzyżowaniu al. Hallera z ul. Lwowską. Wyznaczony zostanie objazd przez skrzyżowanie z ul. Grudziądzką. Z kolei na skrzyżowaniu al. Hallera z ul. Pstrowskiego i ul. Kolonia Uroda zamknięty zostanie przejazd przez pas rozdziału – objazd wyznaczony będzie przez skrzyżowanie z ul. Grudziądzką oraz skrzyżowanie z ul. Lwowską.


Zakres prac

Naprawa nawierzchni jezdni na al. Hallera obejmie remont (na fragmentach) istniejących konstrukcji jezdni na pełnej głębokości. Na całej powierzchni jezdni wykonana zostanie nowa nakładka bitumiczna. Ponadto wyregulowane zostaną studzienki, włazy oraz przykanaliki.

Ostatnim etapem prac będzie wykonanie oznakowania pionowego oraz poziomego. Po zakończonych pracach drogowych zostaną odtworzone trawniki, znajdujące się przy jezdni.

Całość robót potrwa ok. 10 tygodni i powinna zakończyć się do 15 czerwca 2021 roku.

Większe bezpieczeństwo ruchu, miejsca postojowe dla działkowców

Remont nawierzchni al. Hallera wpłynie na poprawę bezpieczeństwo ruchu drogowego. W rejonie skrzyżowań z ul. Lwowską i ul. Pstrowskiego, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej, przy przejściach dla pieszych jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa. Jednocześnie w tych miejscach wydzielone zostaną pasy do skrętu w lewo, które umożliwią bezpieczniejszy skręt z al. Hallera w ulice podporządkowane.

Z kolei w rejonie Rodzinnych Ogródków Działkowych powstanie pas postojowy o długości ok. 125 metrów, którego granice zostaną zabezpieczone separatorami drogowymi oraz prefabrykowaną wyspą z oznakowaniem pionowym.

Tymczasowa organizacja ruchu – zawężenie al. Hallera do jednego pasa

Ze względu na prowadzenie prac drogowych na remontowanym odcinku al. Hallera wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Polegać ona będzie na zawężeniu jezdni  w kierunku Brzeźna do jednego pasa ruchu.

W pierwszym etapie prace toczyć będą się na prawym pasie ruchu al. Hallera. Na wlocie skrzyżowania al. Hallera z ul. Kościuszki prawy pas będzie pasem do skrętu w prawo. Ponadto przesunięty zostanie przystanek autobusowy przed skrzyżowanie z ul. Kościuszki. Zamknięty zostanie wyjazd na al. Hallera z pasażu handlowego przy al. Hallera 167 (wyjazd będzie możliwy od ul. Kościuszki).

Po zakończeniu etapu pierwszego kierowcy będą mogli poruszać się wyremontowanym prawym pasem, a roboty przesunięte zostaną na lewy pas. Na wlocie skrzyżowania al. Hallera z ul. Kościuszki zamknięty zostanie środkowy pas do jazdy na wprost. Ponadto nie będzie możliwości skrętu w lewo na skrzyżowaniu al. Hallera z ul. Lwowską. Wyznaczony zostanie objazd przez skrzyżowanie z ul. Grudziądzką. Z kolei na skrzyżowaniu al. Hallera z ul. Pstrowskiego i ul. Kolonia Uroda zamknięty zostanie przejazd przez pas rozdziału – objazd wyznaczony będzie przez skrzyżowanie z ul. Grudziądzką oraz skrzyżowanie z ul. Lwowską.

Prace drogowe na al. Hallera potrwają do czerwca 2021 roku
Prace drogowe na al. Hallera potrwają do czerwca 2021 roku
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP