Remont dwóch ciągów schodów kładki nad Al. Rzeczypospolitej i Jana Pawła II - AKTUALIZACJA

W czwartek 13.06 rozpoczną się prace związane z wymianą stopni jednego z ciągów schodów na kładce dla pieszych nad al. Rzeczypospolitej i Jana Pawła II na Zaspie. Ich zakończenie planowane jest w drugiej połowie sierpnia 2019 roku.

W dniu 12 września zakończono I etap prac. Schody znajdujące się od zachodniej strony kładki tj. od strony Parku im. Jana Pawła II zostały udostępnione dla ruchu pieszego. Wykonawca przystąpił do II etapu, który wiąże się z zamknięciem dla ruchu schodów od strony ul. Burzyńskiego. Ruch pieszych od strony ul. Burzyńskiego na kładkę odbywać się będzie przejściem z sygnalizacją świetlną, znajdującym się w pobliżu kładki przy al. Jana Pawła II.

gzdiz-15
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

 

I etap prac zakłada remont schodów znajdujących się od zachodniej strony kładki, tj. od strony Parku im. Jana Pawła II. Ze względu na prowadzone roboty schody i winda pozostaną w tym czasie nieczynne. Czynne będą natomiast windy prowadzące z kładki na przystanki tramwajowe oraz winda, umożliwiająca dostanie się na kładkę od strony ul. Startowej. Ruch pieszych przez Al. Jana Pawła II będzie odbywał się przejściem z sygnalizacją świetlną, znajdującym się w pobliżu kładki przy skrzyżowaniu z ulicą Burzyńskiego.

Po zakończeniu I etapu wykonawca przystąpi do realizacji drugiej części zadania, jakim jest wykonanie nowych schodów prowadzących na kładkę od strony ul. Burzyńskiego. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na grudzień.

Wymiana schodów na kładce nad al. Rzeczypospolitej i Jana Pawła II prowadzona jest w ramach bieżącego utrzymania tego obiektu i podyktowana ich złym stanem technicznym.

gzdiz-16
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP