Budujemy wyniesione przejście dla pieszych na ul. Kępnej

Przejście dla pieszych, znajdujące się na ul. Kępnej na wysokości posesji nr 10 i 11, zostanie wyniesione. Roboty drogowe, które przeprowadza Gdański Zarząd Dróg i Zieleni na wniosek Rady Dzielnicy Krakowiec-Górki Zachodnie rozpoczęły się 4 czerwca i potrwają do 17 lipca.
Kępna

Przejście dla pieszych na ul. Kępnej znajduje się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 62, na wysokości posesji nr 10 i 11 przy przystanku autobusowym. Wyniesienie przejścia w tej lokalizacji uspokoi ruch na ul. Kępnej i poprawi bezpieczeństwo uczniów oraz mieszkańców Krakowca. To oni, za pośrednictwem Rady Dzielnicy wnioskowali o takie rozwiązanie.

Prace drogowe rozpoczęły się w czwartek 4 czerwca. Przejście wyniesione zostanie na ok. 10 cm i wykonane zostanie z czerwonej betonowej kostki. Realizacja robót przebiegać będzie w dwóch etapach przy połówkowym zawężeniu fragmentu ul. Kępnej do jednego pasa i wprowadzeniu ruchu wahadłowego.

Po zakończeniu każdego z etapów nastąpi ok. 10-dniowa przerwa technologiczna, potrzebna na osiągnięcie odpowiedniej wytrzymałości użytych mieszanek betonowych. Całość robót planowo zakończona zostanie w połowie lipca.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP