Przebudowa fragmentu al. Grunwaldzkiej

W poniedziałek 27.01.2020 r. rozpoczną się prace związane z przebudową fragmentu al. Grunwaldzkiej na wysokości budynku nr 239. Utrudnienia w ruchu będą polegały na zawężeniu ok 70 metrowego odcinka w strefie przykrawężnikowej jezdni al. Grunwaldzkiej w kierunku Sopotu.
Al. Grunwaldzka w Gdańsku
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Roboty na al. Grunwaldzkiej związane są z budową pasa do skrętu w prawo wraz ze zjazdem na teren inwestycji (salonu samochodowego) oraz budową odcinka chodnika i ścieżki rowerowej. W ramach prac zostanie przebudowana infrastruktura podziemna.

Prace zostaną podzielone na dwa etapy. W pierwszym roboty odbywać się będą w skrajni drogi. Zawężony zostanie ok. 70 metrowy odcinek prawego pasa w strefie przykrawężnikowej w kierunku Sopotu na wysokości al. Grunwaldzkiej 239.  W drugim etapie ułożona zostanie masa bitumiczna. O terminie drugiego etapu i utrudnieniach z nim związanych będziemy informować na bieżąco.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót.

Przebudowa al. Grunwaldzkiej realizowana jest w ramach umowy drogowej na podstawie art. 16 Ustawy o drogach publicznych.

grunwaldzka
gdansk.ukosne.pl

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP