Pracujemy w terenie. Usuwamy skutki wichury

Od wczesnych godzin porannych udrażniamy ciągi komunikacyjne usuwając z nich połamane gałęzie i powalone drzewa. Współpracujemy ze Strażą Pożarną. Po ustaniu wiatru dokonamy przeglądu drzewostanu. Póki co sytuacja jest dynamiczna.
We współpracy ze Strażą Pożarną usuwamy z ulic i chodników powalone drzewa i połamane gałęzie
We współpracy ze Strażą Pożarną usuwamy z ulic i chodników powalone drzewa i połamane gałęzie
fot. GZDiZ

Inspektorzy GZDiZ od rana działają w terenie, reagując na zgłoszenia związane ze skutkami silnego wiatru. We współpracy ze Strażą Pożarną na bieżąco udrażniamy ulice i chodniki, na których leżą powalone drzewa oraz połamane gałęzie. Działania podjęliśmy w kilkudziesięciu lokalizacjach, m.in. na ul. Wileńskiej, Reja, Traugutta, Stoczniowców i Kartuskiej, ale też wzdłuż Kanału Raduni, w Parku Akademickim, Parku Królewska Dolina, Parku Bema, w pasie nadmorskim oraz cmentarzach Łostowickim i Srebrzysko.

Wichura przewróciła choinkę w Parku Jana Pawła II. Jest uszkodzona i obecnie demontowana. Uszkodzona została także brama do Parku Oruńskiego. Od wczoraj sukcesywnie zdejmujemy uszkodzone przez wiatr maty przeciwsolne wzdłuż Wielkiej Alei Lipowej.  W niektórych lokalizacjach miasta usunęliśmy także pochylone płotki.

Sytuacja jest dynamiczna. Informacje spływają do nas cały czas - zarówno bezpośrednio od mieszkańców, za pośrednictwem Gdańskiego Centrum Kontaktu, jak i Straży Pożarnej.

Po ustaniu wiatru dokonamy przeglądu drzewostanu na cmentarzach, w parkach, na zieleńcach oraz pasach drogowych.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP