Pracownicy GZDiZ oddadzą krew

30 września (poniedziałek) 2019 r. odbędzie się III edycja akcji krwiodawstwa organizowana przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni pod hasłem „PODARUJ KROPLĘ ŻYCIA”. Do udziału w niej zapraszamy także mieszkańców Gdańska. GZDiZ ma certyfikat firmy promującej honorowe oddawanie krwi.
71748119_504862610350762_8673533068104957952_o

Ambulans do poboru krwi stanie przed siedzibą GZDiZ przy ul. Wyspiańskiego 9a w Gdańsku. Krew będzie można oddać w godzinach od 9.00 do 14.00. Organizując akcje wśród swoich pracowników wspieramy prospołeczną ideę honorowego oddawania krwi, która pomaga ratować ludzkie życie. Dzięki temu otrzymaliśmy certyfikat firmy promującej honorowe oddawanie krwi. Certyfikat przyznaje Ministerstwo Zdrowia i Narodowe Centrum Krwi.

Naszym celem jest propagowanie idei krwiodawstwa i pokazanie, że potrafimy i chcemy się dzielić.  Nikogo nie trzeba przekonywać, że krew w wielu sytuacjach to jedyny lek ratujący życie. Krew wciąż jest dobrem deficytowym i mimo postępu nauki wciąż nie da się jej wyprodukować ani zastąpić niczym innym. To bezcenny dar,  którego przekazanie nic nie kosztuje, a może Wam dać wielką satysfakcję i poczucie, że zrobiliśmy coś bezcennego dla drugiego człowieka.

Dawcą może być każdy, kto ukończył 18 lat, ma nie więcej niż 65 lat i waży nie mniej niż 50 kg. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi. Odstęp pomiędzy zabiegami powinien trwać w przypadku mężczyzn minimum 8 tygodni, a w przypadku kobiet 12 tygodni. Czasowo może tę zdolność ograniczać m.in. wykonanie tatuażu lub pobyt na urlopie na egzotycznych kontynentach, ale również przeziębienie.

Więcej informacji na ten temat na stronie:

http://krew.gda.pl/kto-moze-zostac-dawca,127,pl.html

Oddawanie krwi to także korzyści. W Gdańsku przejazdy w komunikacji miejskiej są bezpłatne po oddaniu 18 litrów krwi przez mężczyzn i 15 litrów przez kobiety.

Więcej o przywilejach przeczytacie tutaj:

http://krew.gda.pl/przywileje-krwiodawcow,137,pl.html

Do zobaczenia! Podarujcie kroplę życia z pracownikami GZDiZ.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP