Prace torowe na skrzyżowaniu ulic Wały Jagiellońskie i Hucisko. Zmieni się organizacja ruchu tramwajów i samochodów

Od północy z piątku na sobotę (27/28 września) do poniedziałku 30 września do godz. 4:00 rano prowadzone będą prace na torowisku tramwajowym w rejonie skrzyżowania ulic Wały Jagiellońskie i Hucisko. Roboty oznaczają zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, zmieni się również organizacja ruchu drogowego dla kierowców.
track012
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Ze względu na prace torowe zamknięty zostanie przejazd przez tory tramwajowe na skrzyżowaniu ulic Wały Jagiellońskie – Hucisko w relacji od Targu Drzewnego w kierunku Huciska. Tym samym jadąc ul. Wały Jagiellońskie kierowcy nie będą mogli skręcić w lewo w Hucisko, możliwa będzie jedynie jazda na wprost w kierunku ul. Podwale Grodzkie, a także skręt w prawo w Targ Drzewny. Z kolei wyjeżdżając z Targu Drzewnego kierowcy oraz rowerzyści będą mogli tylko skręcić w prawo w Wały Jagiellońskie, zamknięty zostanie natomiast przejazd na wprost do Huciska. Dojazd do Huciska będzie możliwy po zawróceniu na skrzyżowaniu ulic Podwale Grodzkie oraz Błędnik.

Prace torowe spowodują również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej. Tramwaje w sobotę oraz niedzielę pojadą objazdami – nieczynny będzie przystanek przy dworcu głównym PKP, ruch tramwajowy skierowany będzie przez ul. 3 Maja. Szczegóły zmian dostępne są na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Prace na torowisku polegać będą na wymianie części stalowych rozjazdu, demontażu nawierzchni, a także regulacji i stabilizacji toru. Szyny w rejonie przejazdu zostaną następnie zespawane metodą termitową, a końcowym etapem robót będzie odtworzenie nawierzchni jezdni.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP