Posadziliśmy kolejne 30 drzew. Tym razem nasadzenia wykonaliśmy na dwóch odcinkach al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu Górnym

Zrealizowaliśmy w tym tygodniu dwa zadnia. Pierwsze ze środków Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny, drugie zaś to projekt Budżetu Obywatelskiego – „Zielony Wrzeszcz - dosadzenie drzew przy Al. Grunwaldzkiej od Miszewskiego do Lendziona”. Na tym nie koniec – kolejne 50 drzew posadzimy w Oliwie w ramach projektu „Zielona Oliwa - Kompleksowy projekt przywrócenie zadrzewień w dzielnicy”.
Drzewa posadzone zostały na al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu
Drzewa posadzone zostały na al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Rozbrukowaliśmy nawierzchnie dla 15 miłorzębów

15 miłorzębów dwuklapowych posadzonych zostało w ramach środków Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny.  Projekt w pierwszym etapie obejmował rozbruki na odcinku od Hotelu Szydłowski do skrzyżowania z ul. Dmowskiego. Dla nowych drzew przygotowane zostało odpowiednie podłoże. Usunięta została utwardzona nawierzchnia i gruz, a zanieczyszczona gleba zastąpiona urodzajną. Nasadzenia te będą podlewane i nawożone.

Lipy, miłorzęby i jawory w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego

„Zielony Wrzeszcz - dosadzenie drzew przy Al. Grunwaldzkiej od Miszewskiego do Lendziona” -  w ramach tego projektu posadziliśmy 15 drzew: lipy, miłorzęby dwuklapowe i klony jawory. Zadanie to obejmuje także zabiegi pielęgnacyjne na dojrzałych drzewach już rosnących na tym samym odcinku. Jeszcze w tym roku usunięty zostanie z nich posusz i jemioła, a korony krzew uformowane.

Jesienne nasadzenia 2021 realizowane przez GZDiZ na ostatniej prostej

28 października w ramach drugiego etapu projektu Zielonego Budżetu Obywatelskiego „Rewaloryzacja zieleni przyulicznej Starego Chełmu – ul. Worcella” posadzone zostały 24 klony. W pierwszej połowie listopada posadziliśmy 377 drzew w 12 lokalizacjach. W tym tygodniu nowe drzewa wzbogaciły pas drogowy al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu, zaś w przyszłym tygodniu realizację nasadzeń drzew zaplanowano w Oliwie.

Od dziś wykonawca przystępuje do rozbrukowania nawierzchni al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Kaprów do ul. Derdowskiego. Planujemy zasadzić około 35 szt. lip po obu stronach Alei Grunwaldzkiej. Dokładną liczbę możliwych do nasadzenia roślin poznamy dopiero po wykopaniu wszystkich rozbruków. W historycznej alei trafiamy na różne niespodzianki jak stare fundamenty i stropy, które czasem uniemożliwiają posadzenie młodego drzewa.

W pierwszych dniach grudnia planowane jest także sadzenie drzew na ul. Wąsowicza. Zgodnie z projektem zasadzone ma tam zostać, także w rozbrukach, 20 szt. lip. Podobnie jak w przypadku al. Grunwaldzkiej liczba sadzonych drzew na etapie wykonywania prac ziemnych może ulec zmianie.

W ramach projektu Budżetu Obywatelskiego na al. Grunwaldzkiej posadzone zostały klony, miłorzęby i lipy
W ramach projektu Budżetu Obywatelskiego na al. Grunwaldzkiej posadzone zostały klony, miłorzęby i lipy
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP