Podświetlamy wiadukt na ul. Kościuszki na pomarańczowo

Wiadukt w ciągu ul. Kościuszki zmienił swoją iluminację na kolor pomarańczowy. To widoczny znak włączenia się Gdańska do kampanii „Orange the World”. Jej cel to przeciwstawianie się przemocy, jakiej doświadczają kobiety na całym świecie.
Pomarańczowa iluminacja wiaduktu w ciągu ul. Kościuszki
Pomarańczowa iluminacja wiaduktu w ciągu ul. Kościuszki
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Pomarańczowa iluminacja na wiadukcie w ciągu ul. Kościuszki włączona będzie w dniach od 25 listopada do 10 grudnia. To nieprzypadkowe daty. Ta pierwsza to Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, zaś druga to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym czasie, czyli przez 16 dni trwać będzie kampania „Orange the World”, organizowana przez UN Women i Soroptimist International, współpracujące z Organizacją Narodów Zjednoczonych i Radą Europy.

Na problem przemocy wobec kobiet uwagę zwrócić ma kolor pomarańczowy. Właśnie w tej barwie podświetlane są budynki i inne obiekty na całym świecie, a w Gdańsku będzie nim wiadukt w ciągu ul. Kościuszki przy Galerii Bałtyckiej. Pomarańczowe podświetlenie w okresie trwania kampanii „Orange the World” będzie współgrać z szeregiem innych działań, zmierzających do zaprzestania przemocy w stosunku do kobiet na całym świecie – akcjom informacyjnym, warsztatom i artystycznym performance’om.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP