Podaruj Kroplę Życia – II edycja już 4 kwietnia!

Już w czwartek 4 kwietnia odbędzie się II edycja akcji krwiodawstwa organizowana przez GZDiZ pod hasłem „PODARUJ KROPLĘ ŻYCIA”. Ambulans do poboru krwi ponownie stanie przed budynkiem GZDiZ przy ul. Wyspiańskiego 9 a. Krew będzie można oddać w godzinach 9.00 – 14.00. Dołączcie do nas!
Screenshot(592)

Zostań honorowym krwiodawcą

Naszym celem jest zbiórka krwi i pokazanie, że nie jesteśmy obojętni oraz propagowanie idei krwiodawstwa i uświadamianie, że krew to w wielu sytuacjach jedyny lek ratujący życie. Krew wciąż jest dobrem deficytowym i mimo postępu nauki w dalszym ciągu nie da się jej wyprodukować ani zastąpić niczym innym. To bezcenny dar, którego przekazanie nic nie kosztuje, a może Wam dać wielką satysfakcję i poczucie, że zrobiliście coś bezcennego dla drugiego człowieka. Podczas akcji będzie też możliwość zapisania się do banku dawców szpiku.

Kto może zostać dawcą krwi?

Dawcą może być każdy, kto ukończył 18 lat, ma nie więcej niż 65 lat i waży nie mniej niż 50 kg. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi. Odstęp pomiędzy zabiegami powinien trwać w przypadku mężczyzn minimum 8 tygodni, a w przypadku kobiet  12 tygodni. Czasowo może tę zdolność ograniczać m.in. wykonanie tatuażu lub pobyt na urlopie na egzotycznych kontynentach.

Więcej informacji o tym kto może oddać krew znajdziecie tutaj: http://krew.gda.pl/kto-moze-zostac-dawca,127,pl.html

Oddawanie krwi to także korzyści

W Gdańsku przejazdy w komunikacji miejskiej są bezpłatne po oddaniu 18 litrów krwi przez mężczyzn i 15 litrów przez kobiety - w celu uzyskania uprawnienia i otrzymania legitymacji Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi należy zgłosić się do PCK (ul. Kurkowa 8 ) z książeczką krwiodawcy oraz zaświadczeniem wystawionym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa o ilości oddanej krwi i jej składników.

Więcej o korzyściach przeczytacie tutaj: http://krew.gda.pl/przywileje-krwiodawcow,137,pl.html

Plakat - 4 kwietnia 2019 r.-page-001

Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP