
Sektor Jelitkowo obejmuje swoim obszarem płatne miejsca postojowe na ul. Jelitkowskiej, Kaplicznej, Nadmorskiej, Piastowskiej, Pomorskiej oraz Wypoczynkowej.
Jest on sektorem sezonowym i funkcjonuje w okresie letnim, kiedy natężenie ruchu drogowego wokół kąpielisk jest największe i niesie ze sobą konieczność wymuszenia rotacji na miejscach parkingowych. W 2025 roku pobór opłat w Jelitkowie obowiązywać będzie od 30 czerwca do 30 września. Prowadzony będzie w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00.
Podobnie jak w innych sektorach obszaru płatnego parkowania, również w Jelitkowie mieszkańcy posesji zlokalizowanych w obrębie sektora mogą uzyskać kartę opłaty zryczałtowanej. Możliwość jej wykupienia dotyczy mieszkańców posiadających zameldowanie bądź właścicieli lokali znajdujących się w granicach sektora. O kartę opłaty zryczałtowanej mogą występować również osoby prowadzące działalność gospodarczą w lokalu położonym w sektorze, dostępne dla kierowców są także abonamenty komercyjne.
Szczegóły procedur związanych z uzyskaniem kart i abonamentów znajdują się na stronie internetowej gzdiz.gda.pl.