Parki w Gdańsku zamknięte i z zakazem wstępu. Ograniczenia na cmentarzach komunalnych

Zamykamy dziś parki: Oliwski, Chirona oraz Oruński. W pozostałych 26 parkach będzie obowiązywał zakaz wstępu. Od soboty niemożliwy będzie wjazd samochodów na cmentarze komunalne. Wszystko po to, by jeszcze mocniej wyhamować wzrost nowych zakażeń koronowirusa.
Zamknięte wejście do Parku Oliwskiego
fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Wprowadzamy kolejne ograniczenia na terenie Miasta Gdańska. Zamknięte zostaną ogrodzone parki: Park Oliwski, Park Chirona, Park Oruński. Przy wejściach pozostałych oraz na zieleńcach i skwerach stały będą tabliczki z informacją o zakazie wstępu. Tym samym do odwołania obowiązywać będzie bezwzględny zakaz korzystania z tych miejsc. Powyższe będą egzekwowały służby mundurowe.

Kolejne działania, które mają zachęcić mieszkańców Gdańska do pozostania w domu w czasie trwającej epidemii dotyczą cmentarzy. Od soboty 4 kwietnia do odwołania wprowadzony zostaje całkowity zakaz wjazdu pojazdów mechanicznych na teren dwóch największych cmentarzy komunalnych: Centralnego „Srebrzysko” oraz Łostowickiego.

Apelujemy o zdrowy rozsądek. Nie wszystkie miejsca da się zamknąć. Bierzmy odpowiedzialność za decyzje, które podejmujemy.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Parkingi w Gdańsku
Civitas- PATK4SUMP